Jeśli wasze dzieci jedzą jajka niespodzianki (cóż poradzić) to nie wyrzucajcie żółtych śródków. Można je wykorzystać do wielu zabaw edukacyjnych, a dzisiaj pokażę wam jak zrobić pszczółki. Można też przy okazji poćwiczyć umiejętności logopedyczne.
Możecie utrwalalić kolor żółty i czarny – jak pszczoła, ćwiczyć buzie robiąc bzzzzzzzz – jak pszczoła, biegać machając … skrzydełkami – jak pszczoła, oraz spróbować pyszny miodek.
A tak robimy sensoryczne pszczółki z jajek niespodzianek. Z zadaniem, bez problemu poradzi sobie sześcio, siedmiolatek, dlatego młodszym dzieciom nalezy pomóc w pierwszy etapie.
Co potrzebujemy do zrobienia pszczoły?
- puste żółte jajka niespodzianki
- niebieska lub biała kartka na skrzydełka
- czarna kartka na czułki
- czarna taśma izolacyjna (przecinamy wzdłuż na pół)
- czarny marker
- kasza gryczana, piasek, malutkie kamyczki i wszystko co potrząsane wydaje dźwięki
A co dzieci mogą zrobić samodzielnie dla naszych pszczół? Zrobić domek. Z rolek po papierze toaletowym robimy plaster miodu.
Co potrzebowaliśmy do zrobienia ula dla pszczół?
- rolki papierowe
- żółtą farbę
- pędzelki
- nożyczki
- klej lub zszywacz do połączenia kółek w plaster
Możliwości tworzenia plastra są dwie, albo od razu tniemy rolkę papieru, którą malują dzieci, albo najpierw maluchy malują dużą rolkę na żółto, po wyschnięciu tniemy i malują środek.
Po zrobieniu brzęczących pszczółek dzieci mogą godzinami bawić się i wymyslać przygody, po których pszczołki wrócą do plastra miodu.