depilacja światłem IPL

Depilacja światłem IPL – najlepsza inwestycja każdej kobiety

Zdrowie i Uroda

Jeśli jesteś brunetką i masz gęste włosy jak ja, to z jednej strony się możesz cieszyć, bo natura obdarzyła cię pięknym atrybutem kobiecości, ale i być sfrustrowana tym, że włosy rosną nie tylko na głowie.

Nie należę do tych wyzwolonych kobiet, które uważają że skoro natura dała nam włosy w różnych miejscach na ciele, to one powinny tam zostać. Czuję się o niebo lepiej bez nich. Przez lata zmagałam się z maszynką do golenia, miałam nawet kiedyś depilator, ale okazało się że nie mam masochistycznych skłonności i oddałam go koleżance.

Depilacja światłem IPL do użytku w domu

Jakieś dwa lata temu na Mikołajki kupiłam sobie depilator IPL i była to najlepsza inwestycja w mój święty spokój i komfort. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, przeraża cię cena ( od tysiąca do prawie 3 tysięcy), albo nie wiesz czy to w ogóle działa, to zapewniam cię że owszem, działa!

Na rynku są różne modele, różnych firm, zanim kupisz poczytaj dokładnie opinie użytkowników i zwróć uwagę na tzw. Ilość błysków, które określają żywotność każdego urządzenia. W depilatorach nie ma części zamiennych. Im więcej tym lepiej.

U kogo sprawdzi się depilacja światłem IPL?

I teraz tak, jeśli jesteś jasną blondynką, ognistym rudzielcem, lub masz ciemną karnację skóry pozostaje ci dalsze zmaganie się z maszynką, depilatorem lub skorzystanie z usług lasera u kosmetyczki. Niestety IPL u ciebie nie zadziała. Jest on dedykowanym osobom o jasnej skórze i ciemnych włosach. Zaraz napiszę trochę więcej szczegółów.

Na czym polega depilacja światłem IPL?

Depilacja IPL emituje wiązki światła o różnej długości i polega na naświetlaniu skóry krótkimi impulsami, które „wypalają” za jednym strzałem wszystkie mieszki włosowe na danym obszarze. Te strzały nic, a nic nie bolą. Urządzenia mają zazwyczaj pięciostopniową skalę intensywności i można sobie wybrać takie, które będzie dla nas odpowiednie. Nie będę rozpisywać się o technicznych szczegółach, wiedzę o tym znajdziesz na wielu stronach w Internecie, ja chcę cię przekonać że warto zainwestować, bo koszt laserowej terapii w gabinecie kosmetycznym będzie kilka razy droższy.

Jak się przygotować do depilacji IPL?

Sama obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Najpierw trzeba ogolić wszystkie części ciała, które będziemy depilować. Następnym etapem jest włączenie sobie dobrego serialu… naprawdę polecam, gdyż nie jest to zabieg szybki. Głowicę depilatora przykładamy do skóry centymetr po centymetrze i strzelamy. Moje urządzenie ma opcję pracy ciągłej, tzn. że nie muszę za każdym razem strzelić, bo samo robi to w automatycznych odstępach, ja tylko przesuwam głowicę.

Podczas depilacji oglądam dwa odcinki serialu 40 minutowego. Producenci podają że czasami na jedną nogę wystarczy 15 minut, ale ja w to nie wierzę. Kiedy robiłam szybciej, nie byłam dokładna i włosy odrastały jako małe kwadraciki, lub paski na nogach. Lepiej się przyłożyć, niż potem używać maszynki.

Za którym razem zadziała depilacja światłem IPL?

To co warto wiedzieć to to, że po jednym zabiegu nie usuniesz wszystkich włosów. Włosy na naszym ciele są w różnych fazach; wzrostu i uśpienia. Usuniemy tylko te w fazie wzrostu. Producenci zazwyczaj zalecają żeby kolejny zabieg powtórzyć po tygodniu. Ja to przyspieszyłam i zaznaczam, że zrobiłam to na własną odpowiedzialność. Pierwsza seria do pozbycia się włosków zajęła mi 10 dni. Zabieg powtarzałam średnio co 3 dni. Potem powtórzyłam po 2 tygodniach i kolejny raz po miesiącu.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla fajnych kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Bardzo ważne jest to, aby co 5- 6 tygodni robić sesję przypominającą, która sprawi, że włosy nie będą odrastać. Ponieważ u mnie całkowicie przestały rosnąć, zupełnie o tym zapomniałam w wakacje i teraz widzę, że pomalutku coś tam odrasta więc zapewne jak znajdę jakiś dobry serial, to zrobię całą serię od początku.

Ponieważ w czasie zabiegów nie można eksponować ciała na słońcu (jak się opalisz, to IPL nie zadziała), teraz jest naprawdę dobry moment, żeby zacząć przygodę z depilacją światłem.

A co z innymi częściami ciała?

Depilować światłem IPL można zarówno nogi, jak i okolice bikini, pachy oraz nawet twarz. Moje urządzenie ma osobne końcówki do tych miejsc. Trzeba wziąć pod uwagę, że w związku z kobiecymi hormonami włosy pod pachami i w okolicach bikini będą potrzebowały więcej czasu.

Kto nie powinien korzystać z depilacji światłem IPL?

Osoby które mają problemy ze skórą (np. łuszczyca, nowotwór), opryszczka, rozrusznik serca, również kobiety w ciąży muszą poczekać do rozwiązania. Podczas depilacji nie wolno przyjmować witaminy A, retinolu, antybiotyków, stosować samoopalaczy, ani w ogóle się opalać. Osoby z zaburzona krzepliwością krwi, cukrzycą, padaczką i nadwrażliwością na światło również nie będą mogły skorzystać z depilatora. Producent wspomina też o kuracji hormonalnej, ale moja ginekolog powiedziała że dla niej nie jest to przeciwskazaniem, więc jeśli stosujecie hormonalną antykoncepcję po prostu zapytajcie o wskazówkę swojego lekarza.

Polecam  i namawiam na IPL

Podsumowując, jeśli chcecie mieć święty spokój i piękne gładkie nogi, to nie zastanawiajcie się zbyt długo, a ponieważ zbliża się czas prezentowy warto mówić wszem i wobec jak bardzo chciałybyście mieć depilator IPL w domu. A jak nikt nie zareaguje to idźcie i kupcie sobie same.

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może pomóc, wesprzeć, pokazać że inni „też tak mają” to wrzućcie ten wpis na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. /KLIK/ Dziekuję <3