ekologiczne środki czystości

Czy perfekcyjna pani domu jest eko? – ekologiczne środki czystości już są dostępne w sklepie!

Taki Lajf

Pamiętacie artykuł o domowych sposobach na czysty dom? Jeżeli nie, to możecie przeczytać go TUTAJ. Znajdziecie tam kilka pomysłów, jak zastosować produkty spożywcze do walki z zanieczyszczeniami. Był taki moment, kiedy naprawdę dbałam o to, aby w kuchni nie stosować chemii. Blaty przemywałam wyłącznie sprayem z octem i olejkiem z drzewa herbacianego, bo jednak na blacie kładzie się jedzenie. Nie chciałam, żeby stykało się z resztkami płynu czyszczącego.

Było to proste i tanie rozwiązanie, ale kończyło się w momencie kiedy soda, czy ocet się zużył i trzeba było iść do sklepu, a przy okazji nie zapomnieć go kupić. A zapominałam często. Z kolei w sklepach były dostępne produkty eko, ale ich cena była powalająca.

Teraz jest trend na bycie ekologicznym, ale wydaje mi się, że dużo osób z tych eko nie rozumie że nie chodzi o modę, ale jest to absolutna konieczność. Jest tak mała świadomość społeczna i myślenie na zasadzie „jak raz nie posegreguję śmieci to nic się nie stanie”, że powinno się organizować wycieczki na wysypiska i do oczyszczalni ścieków już w podstawówce. Zresztą przykład powinien iść z góry, od rodziców.

To ty decydujesz czy chronisz środowisko naturalne!

ekologiczne środki czystości

Wracając do standardowych sposobów na czystość, to o ile czytacie informacje na opakowaniach, zapewne spotkaliście się z taką:  „powoduje poważne uszkodzenia oczu, działa drażniąco na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki”. Znalazłam taki opis na produktach m.in. do czyszczenia toalet. Serio? Czy świadomy człowiek kupi środek, który niszczy środowisko wokół niego? Albo który jest testowany na zwierzętach?

Nie wiem jak wy, ale moja toaleta nigdy nie była tak brudna, żebym musiała zastosować aż tak żrące środki. Co więcej, z kamieniem poradził sobie wyłącznie ocet… I ja wiem, że reklamy z uciekającymi z przerażenia bakteriami (chyba z toalety publicznej) robią swoje, ale wasze telefony są brudniejsze od deski klozetowej na dworcu. Naprawdę…

Kupując środki czystości, wybieraj te najlepsze dla otoczenia

ekologiczne środki czystości

Zawsze wyznawałam zasadę, która mówiła żeby wybierać mądrze, czyli wybierać najlepszy produkt na jaki mogę sobie pozwolić z tych dostępnych. To zawsze działało.

Na szczęście wszystkie perfekcyjne i nieperfekcyjne panie domu, będą mogły odetchnąć z ulgą. Jakiś czas temu dostałam propozycję, aby przetestować produkty, które właśnie weszły do sprzedaży stacjonarnej, a które są ekologicznymi środkami do czyszczenia domu. Poprosiłam o specyfikację i przesłanie wszystkich produktów. Musiałam najpierw sama sprawdzić, czy mogę wam je polecić.

Powiem tak, dawno tyle się nie nasprzątałam. Bardzo nie lubię sprzątać i kiedy tylko mogę, oddaję ten wątpliwy przywilej komuś innemu. Ale jak mus, to mus. Blaty są czyściutkie, podłoga lśni, w łazience biel bije po oczach. Zaraz po myciu w powietrzu unosił się delikatny, świeży zapach czystości.

Co więcej… umyłam wszystkie okna, a nie jest przecież ani Boże Narodzenie ani Wielkanoc. Rodzice małych dzieci docenią eko spray do czyszczenia szyb, zwłaszcza tych dzieci, które tak jak nasze ze żłobka uwielbiają z niewiadomych przyczyn je lizać… Zazwyczaj minutę po dokładnym umyciu.

Eco Naturo, czyli kameleon w natarciu

ekologiczne środki czystości

Produkty o których wspomniałam to cała seria ekologicznych i wegańskich środków czystości od Eco Naturo. Produktów jest siedem i znajdziecie tam: płyn uniwersalny do podłóg i powierzchni płaskich, mydło w płynie, płyn do toalet, płyn do szyb, do naczyń, do czyszczenia sanitariatów, płyn do czyszczenia kuchni. Eco Naturo to młoda marka współpracująca z PolBioEco /KLIK/, który jest dystrybutorem i producentem wielu ekologicznych marek. Rosnąca świadomość klientów w zakresie ochrony środowiska, sprawiła że takie ekologiczne i wegańskie produkty powstały.

Skąd wiem, że  Eco Naturo jest eko?

ekologiczne środki czystości

Świadczy o tym oficjalne, europejskie oznaczenie EU Ecolabel, które otrzymują produkty o wysokich standardach zdrowotnych i jakościowych, które są przyjazne dla środowiska. Symbol „V dla Wegetarian i Wegan” oznacza, że produkt nie był testowany na zwierzętach, a w swoim składzie ma tylko składniki naturalnego pochodzenia. Dla mnie ważne jest również to, że opakowanie może być poddane recyklingowi, a puste można napełnić tym samym produktem, jeśli mamy opakowanie zbiorcze.

Czym charakteryzują się ekologiczne środki czystości?

Pamiętam słowa jednej pani doktor, która w wywiadzie mówiącym o przewadze naturalnych środków czystości nad chemią powiedziała, że ludzie sami się trują bo czyszcząc sanitariaty psikają mocno skoncentrowanymi chemikaliami i nachylają się nad nimi, wdychając trujące opary. Zatem najpierw psikałam wannę na wdechu, a po minucie zabierałam się za szorowanie. Teraz czyszcząc wannę, zupełnie o tym zapomniałam, bo płynu zupełnie nie czuć chemią.

Wszystkie produkty Eco Naturo mają bardzo krótki skład, w porównaniu do innych dostępnych detergentów, a to co jest dla mnie istotne to posiadają certyfikat „Viva!”, który zaświadcza że są to produkty odpowiednie dla wegetarian i wegan. Warto podkreślić, że nie każda marka produktów eko go otrzymuje.

Producent podkreśla też, że właściwe dawkowanie środków zmniejsza koszty i ogranicza wpływ na środowisko. Produkt wykazuje zadowalającą skuteczność czyszczenia w niskich temperaturach, dzięki czemu sprzyja niższemu zużyciu energii oraz wody.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla fajnych kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Warto mieć świadomość, że to iż produkty są eko, nie oznacza że w przypadku połknięcia czy dostania się do oczu nic nam nie zrobią. W końcu działają one na tłuszcz, brud i zachodzą w czasie ich używania reakcje chemiczne. Przecież nikt nie pije octu, sody czy kwasku cytrynowego. Ale używając ich mamy pełną świadomość, że pomagamy naszemu środowisku i przy okazji nie trujemy siebie mając bezpośredni kontakt z detergentem. To co jest na plus, to świetna cena w porównaniu z podobnymi produktami.

Spróbujcie, przekonajcie się same o efektach i dajcie znać jak się produkty sprawują. Póki co znajdziecie je stacjonarnie w sklepach eko, ale śmiało możecie je zamawiać na chili24.pl. A już wkrótce będziecie mogli je znaleźć w Stokrotce i Carrefourze.

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może pomóc, to wrzućcie ten wpis na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. Dziekuję <3

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszam na facebook /KLIK/ lub instagram /KLIK/

Wpis powstał we współpracy z producentem Eco Natura /KLIK/