gry edukacyjne na prezent

10 gier edukacyjnych, które rozwiną twoje dziecko – pomysły na prezent

W co się bawić / DIY

Zawsze kiedy chodzi o wybór prezentów na różne okoliczności rodzice często gubią się w opcjach. Zastanawiają się czy wybrać to co jest modne, czy to co dziecko lubi. My w takich sytuacjach stawiamy na rzeczy, które dziecko rozwiną, dostarczą bodźców, oraz będą pełnić funkcje edukacyjną.

Na rynku jest mnóstwo fantastycznych możliwości. Ponieważ Malinowa Planeta jest patronem żłobka i przedszkola  to swoim maluszkom, w ramach prezentów zawsze stara się podarować wartościowe gry edukacyjne /Zobaczcie nasze prezenty z innych okazji KLIK/.

Polecamy tylko te pozycje, które są przetestowane i zaakceptowane przez nasze dzieci. Zanim poznaliśmy się z Kapitanem Nauką bliżej /KLIKNIJ TUTAJ aby też go poznać /, to na naszych półkach było bardzo dużo pozycji z ich oferty. Przede wszystkim dlatego, że w takich miejscach jak żłobki stawiamy na jakość. A jakości nie można im odmówić. Wszystkie gry są świetnie wykonane i nie do zdarcia przez kilkadziesiąt małych rączek. Elementy są wykonane bardzo starannie z grubej tektury.

Ale to co jest dla nas ważne, to to że wszystkie łamigłówki są opracowane przez pedagogów, psychologów i osoby związane z rozwojem małego dziecka.

Nie można nie wspomnieć o przepięknych ilustracjach, które zachwycają nie tylko dzieci, ale nas dorosłych również.

No to zaczynamy!

Gra edukacyjna GOTOWANIE (od 3 – 7 lat)

gry edukacyjne na prezent

A zaczniemy od totalnego hitu. Podczas testów w żłobku dzieci absolutnie nie mogły się oderwać od „Gotowania”. W pudełku znajdziecie talerze z potrawami, listy produktów ze składnikami poszczególnych potraw oraz listy zakupów. Dodatkowo 36 żetonów, które przedstawiają produkty spożywcze.

Dzieci kompletowały najpierw zakupy, a potem z tych zakupów przygotowywały potrawy. To tak na początek, bo… gra ma aż 12 wariantów, w tym trzy są w wersji angielskiej! Nam najbardziej podobał się wariant „Gawędziarz”, oraz „Kulinarni podkradacze”. Oczywiście wszystkie warianty są bardzo przejrzyście opisane w instrukcji. Zachęcamy was do zostania posiadaczem tej gry, zarówno dorośli jak dzieci nie będą się przy niej nudzić. Gwarantujemy.

Na tropie angielskich słówek

gry edukacyjne na prezent

Tą książką nie można się nie zachwycić, to najpiękniejszy słownik z jakim mieliśmy do czynienia. Ilustracje są bajkowe, każda strona ma inny charakter i dotyczy innych zagadnień. Jeśli dziecko rozpoczyna swoją przygodę z nauką języka angielskiego to lepszej zachęty nie można sobie wyobrazić. Dziecko znajdzie tam tyle detali, że jesteśmy pewni że będzie wracało i wracało do książki. Kartki, a właściwie karty słownika są takie grube, że posłuży zapewne niejednemu maluchowi. Warto dołączyć tę pozycję do biblioteczki twojego dziecka.

Angielski dla malucha ( 2+ )

gry edukacyjne na prezent

Jak już jesteśmy przy języku angielskim to polecamy całą serię do nauki tego języka. Nic tak nie pomaga w utrwalaniu wiedzy jak systematyczne powtarzanie. A najlepiej to robić w formie zabawy. Dziecko uczy się nowych słów niejako mimochodem, jest to dla niego zupełnie naturalne jak nauka języka ojczystego.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

W każdym pudełeczku znajdziecie Poradnik i karty obrazkowe. Karty są dwustronne, z jednej jest obrazek z podpisem, a z drugiej sam napis. Ważne jest to, że w poradniku przy każdym słowie jest zapis fonetyczny (tak na wszelki wypadek 🙂 ) żeby rodzice nie popełnili błędu.

gry edukacyjne na prezent

Warto zaopatrzyć malucha w całą serię, a na początek w:

 • Pierwsze słowa
 • Owoce i Warzywa
 • Kolory
 • Zwierzęta (na klipsie, dzięki czemu karty nie pogubią się i spokojnie można zabrać ze sobą na spacer, w podróż, czy do lekarza)
 • Moje ciało (na klipsie)
 • Kształty i figury
 • Zima ( na klipsie)

Odkrywamy świat ( 1+ )

gry edukacyjne na prezent

 

Znamy tę serię i bardzo lubimy, często wykorzystujemy na zajęciach z maluszkami. Jeśli ktoś myśli, że w najmłodszej w grupie w żłobku nie robi się zajęć edukacyjnych to bardzo się myli. Karty obrazkowe są w małych pudełeczkach. Są dwustronne; z jednej strony jest rysunek z podpisem, a z drugiej strony samo słowo. Można od razu dokupić angielską wersję i stosować naprzemiennie.

gry edukacyjne na prezent

Również polecamy całą serię, my do naszych pozycji dołączyliśmy:

 • Kształty i figury
 • Moje ciało (na klipsie )
 • W domu (na klipsie)
 • Zima ( na klipsie)

Gra loteryjka KOLORY ( 2+ )

gry edukacyjne na prezent

Loteryjki to jedne z fajniejszych i mocno angażujących gier edukacyjnych. Dodatkowo wykonanych z najwyższą starannością. My z nich korzystamy od dawna i wierzcie albo nie, ale są dalej w bardzo dobrym stanie.

Gra składa się z 6 plansz i 36 żetonów. Można w nią grać na cztery, różne sposoby. Warianty dobieramy w zależności od możliwości malucha. Pamiętajmy, że aby nauka poprzez zabawę była efektywna, nie może być ani za łatwa, ani za trudna. Musi zawsze stymulować  dziecko do chęci uzyskania wyższego stopnia zaawansowania.

Gra loteryjka RODZINKA ( 4+ )

gry edukacyjne na prezent

Tym razem coś dla starszych dzieci. I znowu będziemy walczyć z tym, żeby zamiast dać grę dzieciakom, nie oprawić plansz w ramki i nie powiesić ich na ścianie. Ilustracje są bogate w szczegóły, a detale zachwycają.

gry edukacyjne na prezent

Gra wymaga od dziecka spostrzegawczości. Zasada jak we wszystkich loteryjkach. Trzeba żetony dopasować do poszczególnych plansz. Są cztery warianty o różnym stopniu skomplikowania.

Gra loteryjka RECYKLING ( 4+ )

To w tym zestawieniu ostatnia loteryjka, którą uważamy za bardzo ważną podczas uczenia dziecka o tym, jak ważne jest nasze środowisko i jak żyć tak aby je chronić. Każda z sześciu plansz odpowiada innemu rodzajowi odpadów, np. Żółta to plastik, zielona – szkło, szara – elektrośmieci itd. Żetony ze śmieciami należy dopasować do plansz z odpowiednich kategorii.

Obiekty na planszach są naprawdę dobrze ukryte, zabawa wymaga zatem skupienia. Co istotne można bawić się w nią w pojedynkę, lub w gronie 2- 6 uczestników. W tym przypadku jest aż 5 wariantów gry.

Bardzo fajna pozycja na długie wieczory dla całej rodziny. Warto uświadamiać dzieci już od najmłodszych lat, podziękują nam za to na starość, kiedy będą miały okazję patrzeć na czyste niebo, rzeki i lasy.

100 zabaw z bocianem Stefanem (3 -4 lata)

gry edukacyjne na prezent

W skład zestawu wchodzi książka,  30 kart (plansz) i flamaster. I naprawdę autorzy proponują aż 100 różnych zabaw. Czego zatem nauczy nas bociek Stefan? Zapozna dzieci z roślinami i zwierzętami zamieszkującymi na łące i  wsi, nauczy liczyć, pomaga odkryć podobieństwa i różnice, nauczy spostrzegawczości i logicznego myślenia.

ZOBACZ NOWOŚCI OD Kapitana Nauki /KLIKNIJ/

Dzięki temu, że suchościeralnym flamastrem można pisać po kartach, rozwiązując zadania jest to niesamowicie atrakcyjne dla maluchów, które mogą wielokrotnie próbować, nie obawiając się pomyłek.

W książeczce dziecko znajdzie m.in takie zadania jak: rysowanie po śladzie, kolorowanie kształtów, rozpoznawanie w która stronę idzie kaczka, czy indyk. Utrwali wiedzę np kolorując zwierzęta i rośliny które w rzeczywistości są czerwone, albo zakreślając to zwierze, które w prawdziwym świecie jest większe.

100 zabaw z mewą Ewą (3-4 lata)

gry edukacyjne na prezent

Zasada działania taka sama jak wyżej. Mewa Ewa wprowadzi dzieci w morski świat, nauczy liczyć, przygotuje do poznawania liczb i cyfr, również pomaga odkryć różnice i podobieństwa czy nauczy spostrzegawczości. Książeczka ze szlaczkami, zagadkami i kolorowankami zajmie dziecko na długi czas. Jak w każdej pozycji wydawnictwa uwagę zwracają ilustracje. A jeśli chodzi o flamaster, to już nie wiemy co naszym maluchom sprawiało większą frajdę; rysowanie czy ścieranie linii.

Szczerze polecamy zakup gier dla przedszkolaków. Zarówno dla chłopców i dziewczynek. Rysunki są uniwersalne. Jesienne i zimowe wieczory są o wiele ciekawsze kiedy można wykorzystać je kreatywnie i powspominać lato.

Zakupy (3 – 7 lat)

gry edukacyjne na prezent

To już nasza ostatnia pozycja na liście prezentowej. W jej składzie znajdziecie wózki i koszyki na zakupy, listy zakupów i żetony z rysunkami produktów. Produkty podzielone są na różne kategorie, począwszy od warzyw i owoców, spożywczych papierniczych, po ogrodnicze.

Gra ma 12 wariantów, można śmiało powiedzieć że rośnie razem z dzieckiem, ponieważ każdy wariant ma inny stopień trudności. Rozwija logiczne myślenie, uczy planowania zakupów i trzymania się wcześniej przygotowanych list.

To co jest warte podkreślenia, to to że gra jest dwujęzyczna. Pod rysunkami produktów są zarówno polskie, jak i angielskie napisy. A ze strony Kapitana Nauki można ściągnąć  nagrania mp3 wszystkich słówek /KLIK/

Warto, warto i jeszcze raz warto zaopatrzyć dziecko w różne pozycje gier edukacyjnych. Zerknijcie na stronę Kapitana Nauki, bardzo często są tam fajne promocje i zestawy gotowe do zakupienia ich na prezent.

TĘDY wejdziecie na stronę /KLIKNIJ TUTAJ/

zobaczcie PRZECENY!!!

Jeśli waszym dzieckiem opiekuje się niania, babcia to rozsądnie dać im do ręki narzędzia, które ułatwią mądrą zabawę z dzieckiem, rozwiną  umiejętności maluszka, zainspirują do poznawania świata. Pamiętajcie, że gry są opracowywane przez pedagogów i psychologów. My w naszym żłobku i przedszkolu korzystamy z nich podczas zajęć i rekomendujemy je wszystkim rodzicom już kolejny raz.

Dołącz do nas na facebooku. Dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco 🙂 /KLIKNIJ/

malinowa planeta, dziecko, rodzice, porady dla rodzicow, zabawy dla dzieci