gry edukacyjne

Gry edukacyjne do żłobka, przedszkola, domu – Zobacz promocje

W co się bawić / DIY

Z racji tego, że prowadzę żłobek i przedszkole, to rodzice często pytają mnie o to jakie gry edukacyjne polecam dla dzieci i co wykorzystujemy podczas zajęć. W naszych placówkach wybieramy takie gry, które dzieci rozwijają, takie które podnoszą poprzeczkę i sprawiają że dziecko musi się zastanowić, skupić żeby prawidłowo rozwiązać łamigłówki.

To co jest ważne, to też to żeby gry rozwijały wiedzę ogólną o świecie, żeby dziecko uczyło się poprzez zabawę i nie męczyło nauką. Na to przyjdzie czas w szkole 🙂

Te z was, które czytają nas od dawna wiedzą, jakie pozycje u nas królują i wiedzą, że polecamy wszelakie gry od Kapitana Nauki. Co więcej, bardzo często w sieci czy w komentarzach rodzice chwalą te gry, co nas niezmiernie cieszy, bo wiemy że przygotowywane są przez pedagogów, psychologów, są świetnej jakości ( nie do zdarcia przez kilkadziesiąt małych przedszkolnych rączek) i mają cudne ilustracje.

Tutaj możesz zobaczyć nasze poprzednie polecania /KLIK/ oraz /KLIK/

Dzisiaj pokażę wam nowości – to gry edukacyjne które zostały przetestowane przez malinowe dzieci, co możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

Zaczynam od hitu, który wzbudził najwięcej emocji i radości

Zwierzaki Bystrzaki (od 5 roku życia do 99 lat)

gry edukacyjne

Jestem pod wielkim wrażeniem tej gry (dzieci również oczywiście). Przede wszystkim wielkie brawa za ilustracje. Nasycone kolory i niesamowite egzotyczne zwierzęta sprawiły, że dzieci od razu zaangażowały się w rywalizację. Gra ćwiczy spostrzegawczość, ma 11 wariantów, 80 kart, które można wykorzystać m.in. do memory (dla młodszych dzieci), oraz 24 żetony. Do poszczególnych rozgrywek można wykorzystywać poszczególne elementy lub wszystkie – jak kto woli i co kto lubi.

gry edukacyjne

Jeśli nie macie pomysłu na prezent, to tę grę możecie kupować w ciemno. Jest absolutnie genialna!

A poniżej inne ciekawe propozycje, niektóre już sprawdzone w nowych wersjach, a niektóre całkiem nowe.

100 zabaw z piłką nożną (4 -6 lat – ale nasze trzylatki równie dobrze sobie radziły!)

gry edukacyjne

Coś co nas urzekło już w poprzednich edycjach gry „100 zabaw z ….” to nieograniczone możliwości i to, że można nanosić poprawki i stale doskonalić swoją wiedzę. I naprawdę jest aż 30 plansz ze stoma zadaniami do rozwiązania. W każdym zestawie jest zmywalny pisak, którym zaznaczamy odpowiedzi. Co dziecko ćwiczy podczas zabawy? Między innymi zakreślanie, znajdywanie podobnych elementów, prowadzenie linii, liczenie i porównywanie.

O ile poprzednie edycje były skierowane raczej do dziewczynek, to za tę grę każdy chłopiec będzie wdzięczny. W końcu piłka nożna to nasz sport narodowy. Żeby nie było nasze dziewczynki równie chętnie prześcigały się w rozwiązywaniu łamigłówek.

Układanki Malucha: Seria z językiem angielskim (1- 3 lat)

gry edukacyjne

W skład serii wchodzą: Kolory, Liczby i Zwierzęta. Puzzle mają dwa lub trzy elementy, są dopasowania na zasadzie kolorów plansz, tych samych gatunków np. ryb czy krów, lub różnych kolorystycznych konfiguracji. Gra jest dla dzieci od roku do trzech, ale tak naprawdę stanowi też świetny materiał do powtórzeń dla starszaków, zarówno jeśli chodzi o liczenie, o kolory czy o angielskie słówka. To także rozwijanie spostrzegawczości, koordynacji oko – ręka.

W angielskich „Kolorach” napis odpowiada danemu kolorowi. Np. czerwony „red” a do znalezienia truskawka i wóz strażacki. Niebieski „blue” a do odnalezienia spodnie i bukiet niezapominajek. Ta gra najdłużej zajęła dzieci, które musiały się zastanowić na jakiej zasadzie połączyć puzzle.

To co jest super to to, że do każdej z gier można bezpłatnie pobrać nagrania wszystkich słówek w formacie mp3 – dzięki temu nawet jeśli rodzic nie jest specem od wymowy, to dziecko będzie się osłuchiwało z poprawną wersją.

Układanki Malucha (1- 3 lat)

gry edukacyjne

Seria zawiera: Kształty, Znajdź zwierzę, oraz Co pasuje?

Zadania są na podobnej zasadzie, jak opisane w powyższej serii angielskiej. Zabawa pozwala na ćwiczenia logicznego myślenia i wysnuwania wniosków. Tekturki puzzli są duże i bardzo, bardzo grube. Nawet roczne dziecko świetnie sobie z nimi poradzi. Ilustracje są urocze. W „Znajdź zwierzę” była walka o żółtego pająka i zielone słoniki.  Tę grę można świetnie wykorzystać do nauki nazw zwierząt i nauki kolorów.

gry edukacyjne

 

Kształty” również są puzzlami dwuelementowymi jak Zwierzęta i tak samo świetnie nadają się do nauki. Pudełeczko zawiera 10 kształtów i pasujących do nich pięknych rysunków. Można je też wykorzystać do snucia przez dziecko historyjek o tym co znajduje się na ilustracjach.

gry edukacyjne

Z kolei „Co pasuje?” to puzzle trzyelementowe. Dzieci były nimi zachwycone, a dziewczynki zdecydowanie chciały układać elementy z różowym torcikiem. Tak samo jak z rybką. Jak można wykorzystać zabawę? Pytając dzieci o ciąg logiczny występujący na ułożonych puzzlach, np. jak chronisz się przed deszczem, oraz jakich narzędzi używasz podczas posiłków.

Gra edukacyjna Zegar (5- 9 lat)

gry edukacyjne

Dzieci często podczas nauki odczytywania godzin mylą się i zniechęcają. Dlatego gra „Zegar” po wgryzieniu się w instrukcje nas zachwyciła. Do wyboru mamy 12 różnych wariantów tej gry. Bohaterami gry jest rodzeństwo Julka i Franek, którzy wprowadzają dzieci w tajniki czasu.

Zestaw zawiera okrągłe plansze zegara analogowego (dzień i noc) ze wskazówkami, plansze i żetony do gry. W zależności od wariantu można różnicować sobie trudność, zatem gra będzie „rosła” razem z dzieckiem od piątego do 9 roku życia.

Jest trudniejsza niż dotychczasowe pozycje, ale o to chodzi żeby dziecko podchodziło ambitnie do kwestii nauki i czasami musiało się wysilić, żeby poprawnie rozwiązać zadanie. Dobrze, żeby mama lub tata w początkowych etapach sprawdzali poprawność odpowiedzi, jednocześnie miło spędzając czas.

Dzień Dziecka to czas dla rodziny i pokazaniu dziecku jak bardzo się cieszymy z tego że pojawiło się w naszym życiu. To celebrowanie wspólnego bycia razem. Gry pozwalają rodzicom usiąść i wspólnie przenieść się w bajkowy świat. Fajnie oprócz zabawek, lalek, samochodzików i wypadu na lody zainwestować w rozwój malucha i podarować mu coś jeszcze – inspirującą grę edukacyjną.

Wpadnij na stronę Kapitana Nauki i łap okazję
/KLIKNIJ TUTAJ/