jak być szczęśliwą mamą

Dlaczego kobieta po urodzeniu dziecka zapomina swoje imię i zostaje po prostu mamą

Kobieta i Związki

Dzisiaj będzie krótko. Na jednej z grup w komentarzach pod wpisem o Mamie, która żałuje że ma dziecko /KLIKNIJ jeśli nie czytałaś/ przeczytałam bardzo znaczące słowa. Jedna z dziewczyn napisała, że po urodzeniu dziecka, mama traci swoje imię. Wszyscy zapominają, że jest Zosią, Kasią czy Marleną. Natychmiast zmienia się perspektywa i zostaje ona po prostu mamą.

Będąc mamą, nie zapomnij o tym że dalej jesteś kobietą!

Bycie mamą to oczywiście wielkie szczęście i powód do dumy. Ale nie w tym rzecz. Postanowiłam zgłębić temat i zapytałam 20 znajomych kobiet, jakby się określiły w trzech słowach.

Zgadnijcie, co było na pierwszym miejscu. Oczywiście prawie wszystkie powiedziały o sobie: jestem mamą, żoną, kobietą. Dokładnie w takiej kolejności. Tak jakby ta kobiecość nie była istotna, jakby już przestała się liczyć.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla fajnych kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Kiedy zapytałam sąsiadkę co słychać u jej córki, to odpowiedziała z dumą, że niedawno została mamą. A ja wiem, że pół roku wcześniej obroniła pracę doktorską. O tym ani słowa.  Tak jakby urodzenie dziecka przyćmiewało wszystkie inne osiągnięcia.

Bycie mamą to wielkie szczęście

Dla wielu kobiet bycie mamą jest celem życia i otwarcie przyznają, że ich egzystencja dopiero wtedy nabrała sensu, kiedy na świecie pojawił się mały człowieczek. Naprawdę to rozumiem. To cudownie, kiedy marzenia się spełniają. Natomiast nie rozumiem, dlaczego potrzeby tych kobiet zostały zmarginalizowane.

Myśl czasami tylko o sobie

Powiedz szczerze; czy idąc do sklepu wracasz z dziesiątkami  dziecięcych ubranek, zabawek, szyneczki i króliczka specjalnie dla potomka, a dla siebie albo nie kupujesz nic, albo jedną rzecz. Dziecko dostaje wszystko co najlepsze i to jest super, pod warunkiem że TY dostajesz to samo. Samo najlepsze. Nie stałaś się „gorsza”, i nie możesz myśleć, że ktoś inny zasługuje na lepsze rzeczy niż ty, nawet jeśli chodzi o twoje dziecko. Ono jest tak samo ważne jak ty. Wiesz o tym?

Obserwuj mnie na Instagramie /KLIKNIJ/

Wszyscy zapominają że jesteś kobietą

Otoczenie to jedno, a kobieta która jest mamą to drugie. Koleżanki z którymi rozmawiałam na ten temat, powiedziały że skoro cały czas słyszą opowieści o dzieciach, kupkach i zupkach to są od razu programowane na to, żeby postrzegać daną osobę jako „mamę”. Zapominają bardzo szybko o tym, że kiedyś szło się wspólnie do kina czy na imprezę. Takie osoby niestety (!) często są pomijane w zaproszeniach na spotkania „bo przecież i tak by nie poszła, ma małe dziecko”. Tak jakby mąż nie mógł zająć się maluszkiem przez dwie godziny.

Przypomnij sobie kim byłaś wcześniej

Do czego zmierzam? Chciałabym żeby każda mama pamiętała o sobie – takiej jaka była przed narodzinami dziecka. Żeby pamiętała o swoich pasjach, o swoim hobby, o tym że lubiła czytać, że lubiła od czasu do czasu wyjść z koleżankami na miasto. Ale nie tylko pamiętała, ale umiała wygospodarować na to czas. Dziecko ma dwóch rodziców, nie tylko mamę. A tata jak tylko mama pozwoli będzie świetnym rodzicem. Czytałaś wpis o tym, że Mamy nie pozwalają ojcu być tatą? /KLIKNIJ tutaj, jeśli nie czytałaś/.

Bądź szczęśliwa, masz jedno życie

Dlatego apeluję do Ciebie, abyś nie zapomniała że jesteś kobietą, która będzie tylko wtedy szczęśliwa, jeśli będzie sobą. Bądź taką kobietą, w jakiej zakochał się twój mąż. Bądź taką kobietą, jaką byłaś w najlepszym momencie swojego życia. I błagam cię – nie żyj byle jak, jak osoby opisane w tym wpisie /KLIKNIJ/. Masz jedno życie i uwierz, że nie musisz czekać do osiemnastki dziecka, kiedy to pójdzie na studia. Tak zorganizuj sobie przestrzeń wokół siebie, żebyś czuła się po prostu dobrze. Dobrze ze sobą, dobrze ze swoją rodziną, dobrze ze swoją pracą, ze swoimi pasjami.

Podejdź do lustra i uśmiechnij się do siebie! I jeśli coś cię uwiera w twoim życiu, to to po prostu zmień.

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może pomóc, wesprzeć, to wrzućcie ten wpis na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. Dziekuję <3

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszamy na facebook /KLIK/ i Instagram /KLIK/