Mąż ma romans? – co powinnaś zrobić jeśli odkryjesz, że cię zdradza

Kobieta i Związki

To mega trudny temat i jeżeli jesteś teraz w takiej sytuacji to bardzo ci współczuję. Zdrada zawsze jest traumatycznym przeżyciem. Zawala się świat, znika poczucie bezpieczeństwa, pojawiają się pytania „w czym zawiniłam, co zrobiłam źle”, albo „czy on mnie już nie kocha? Nie pożąda?”.

Pewnie chciałabyś natychmiast skonfrontować swoje przypuszczenia z mężem. Zrobić mu karczemną awanturę, zagrozić rozwodem, spakowaniem walizek i wystawieniem ich za drzwi.

Ale uważaj, bo może się okazać że będzie to tylko impuls i on naprawdę nosi się z zamiarem odejścia. Po twojej awanturze może się wyprowadzić, a ty stracisz szansę na zabezpieczenie siebie i dzieci. Pozbawisz się możliwości zdobycia dowodów zdrady, na poczet rozprawy sądowej.

Co zatem powinnaś zrobić, kiedy przypuszczasz że mąż cię zdradza?

Przede wszystkim zachowaj spokój. Wiem, że łatwo mówić, ale naprawdę się postaraj. Podobno mężczyźni są przeświadczeni, że świetnie się ukrywają i żona nigdy się nie domyśli. Jeśli się odkryjesz z przypuszczeniami, będzie się po prostu lepiej maskował.

Skoro podejrzewasz że coś jest na rzeczy, to albo coś znalazłaś, przeczytałaś, zobaczyłaś, albo powiedział ci o tym ktoś życzliwy. Ustal, czy to może być coś poważnego, czy jakiś jednorazowy wyskok.

Obie warianty są karygodne, ale w zależności który jest aktualny możesz się zastanowić, czy chcesz ratować małżeństwo i iść np na terapię, czy kompletować papiery rozwodowe.

Zastanów się, jak wyglądały wasze ostatnie miesiące w związku

Żyliście obok siebie, praktycznie nie rozmawialiście ze sobą. Jedynymi tematami były sprawy dotyczące dzieci, oraz co będzie na obiad. W sypialni też posucha. Nie potrafisz sobie przypomnieć kiedy ostatni raz uprawialiście seks. Ale nie jako typowy małżeński obowiązek, tylko taki że sąsiedzi wam wtedy zazdrościli namiętności? Czy byliście ze sobą z przyzwyczajenia, jak współlokatorzy?

Jeśli tak, to może wasz związek się wypalił i nomen omen zdrada męża będzie dla was obojga nowym rozdaniem. Może warto puścić linę która was wiąże i skupić się na sobie i dziecku? Zdrada to zło, dlatego tak, jak pisałam zachowaj spokój i znajdź jej niepodważalne dowody.

Czytałaś już wpis: Nie kocham męża, ale nie wiem jak od niego odejść? /KLIK/

A co jeśli to „tylko” skok w bok?

To już od ciebie należy jaka decyzję podejmiesz. Czy potrafisz wybaczyć? Jak będzie wyglądało wasze wspólne życie. Czy kiedykolwiek znowu zaufasz? Czy ten „wyskok” nie popsuje waszych relacji. Prawdopodobnie nie obejdzie się od terapii małżeńskiej.

Po czym poznać, że on cię zdradza?

Niestandardowe zachowanie: zaczął nagle bardziej dbać o siebie, ma nową fryzurę, zaczął biegać na siłownię, mimo że do tej pory głównie leżał na kanapie. Może uzupełnił garderobę i pachnie inaczej niż zwykle.

Nadgodziny i delegacje: wcześniej wychodził z pracy o 16.59 i o 17.30 już był w domu, a teraz ten niedobry szef każe mu zostawać do 20.00 i robić projekty. Co gorsza, co tydzień wysyła go w delegację, która czasami zahacza o weekend. Wraca zmęczony i natychmiast idzie spać.

Nadprogramowe koszty: robiąc pranie znalazłaś dziwny rachunek z restauracji? Nic nie podejrzewając zapytałaś z kim był, a mąż się zmieszał zanim przypomniał sobie o ważnym kliencie? Ale jak na wspólnym koncie zobaczyłaś zapłatę za hotel, mimo że miał pracować to zapaliła ci się czerwona lampka, prawda?

Telefon i laptop: nagle przyspawał się do telefonu i zabiera go ze sobą do łazienki, na balkon, kiedy idzie na papierosa, chowa go do teczki? Mężczyźni często mają drugi, ukryty telefon, który włączają tylko w potrzebie kontaktu. Zaczął blokować ekran w laptopie, mimo że wcześniej mu się to nie zdarzało? Może buszuje na portalach randkowych?

Nowe hobby: zaczął 3 razy w tygodniu grac w piłkę halową, a może kurs fotografii, basen, studia podyplomowe? To akurat może, ale nie musi być dowodem zdrady, ale warto się temu bliżej przyznać. Może na tym kursie jest jakaś miła koleżanka, o której często wspomina?

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Jakie dowody zdrady mogą być uznane przez sąd?

No dobrze, ustaliłaś ze zdrada jest faktem i twoje podejrzenia się potwierdziły. Chcesz rozwodu, a najlepiej to puścić go z torbami. Z tymi torbami poczekaj, pamiętaj że jeśli macie dzieci, to mąż musi mieć z czego płacić alimenty. Dlatego jak coś znajdziesz to nie pokazuj nikomu, nie upubliczniaj bo możesz naruszyć ustawę o ochronie danych osobowych. Nie chcesz żeby stracił pracę, wierz mi – bo to odbije się na waszych dzieciach. Co zatem sąd może uznać jako dowód w sprawie?

  • Sms, mms, maile, bilingi, wyciągi z konta, faktury za paliwo, rachunki z restauracji, skany czatów.
  • Najlepiej też mieć wiarygodnych świadków, którzy będą zeznawać na twoją korzyść (oczywiście zgodnie z prawdą).
  • Nagrania mogą, ale nie muszą być dopuszczone przez sąd, ponieważ nie można nagrywać nikogo, bez wcześniejszego uprzedzenia, a w tej sytuacji to wiadomo, że takiej zgody by nie było.
  • Zdjęcia męża z kochanką, najlepiej w niedwuznacznej sytuacji.

Zbieraj dowody zgodnie z prawem…

Pamiętaj (!) że przedkładając sądowi dowód musisz to ustalić ze swoim pełnomocnikiem i rozważyć czy przyniesie ci korzyść czy stratę, zwłaszcza jeśli został pozyskany w kontrowersyjny sposób i może naruszać dobra osobiste współmałżonka.

Najlepiej byłoby wynająć licencjonowaną firmę detektywistyczną, która wszystko zrobi za ciebie. Naprawdę, jesteś prawdopodobnie wykończona emocjonalnie sytuacją, w której wiedząc o wyrządzonej ci krzywdzie musisz zachować spokój i udawać, że o niczym nie wiesz. Poza tym pewnie musisz zajmować się dzieckiem i nie masz czasu na „zabawę” w śledzenie niewiernego męża.

Takie biura detektywistyczne powinny działać na licencji wydanej przez Komendę Główną Policji i mieć wpis do rejestru prowadzonego przez MSW w zakresie działalności detektywistycznej. Takie biuro powinno mieć też ubezpieczenie OC.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura detektywistycznego?

Przede wszystkim detektyw zna wszelkie techniki obserwacji, oraz posiada odpowiedni sprzęt do zebrania materiału w postaci zdjęć czy filmów.

Ponadto ma prawo do przetwarzania danych osobowych, na podstawie zawartej umowy zlecenia. Czyli może zbierać materiały dowodowe bez pytania o zgodę.

Dlatego warto o tym pomyśleć już na samym początku. Jeśli zdradzana żona się zdekonspiruje, to mąż zacznie skuteczniej się ukrywać z romansem, a to może wręcz uniemożliwić detektywowi na późniejszym etapie zebranie materiału dowodowego.

Czy zdrada jest przesłanką do rozwodu?

Oczywiście, że tak. I to z orzeczeniem o winie i zasądzeniu alimentów nie tylko na dziecko, ale możliwe że na ciebie również. Już jeden skok w bok może spowodować trwały rozkład małżeńskiego pożycia, zatem jak najbardziej możesz wnieść sprawę o rozwód.

Pamiętaj, że w tej trudnej dla siebie sytuacji musisz być też silna dla dobra dziecka, które będzie zaangażowane w całą sytuację okołorozwodową. Zachowaj spokój i pokaż klasę. Niech mąż nie widzi twojej rozpaczy i załamania. Kiedyś zrozumie co stracił…

Wpis powstał we współpracy z Centrum Detektywistycznym /KLIK/

——————————————————————————————————————————————————————————————————
Detektywistyka to nasza pasja, przez co gwarantujemy pełne zaangażowanie i profesjonalizm. Nasi detektywi dokładają wszelkich starań, aby wiedza i zdobyte w przeszłości umiejętności m.in. w służbach mundurowych przyniosły pożądany efekt. Wyróżnia nas dyskrecja oraz skuteczność – zawsze dbamy o dobro naszych klientów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Warszawie, Pruszkowie oraz innych miastach na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej.
Główną działalnością naszej firmy są ustalenia, obserwacja osób i mienia, wywiad gospodarczy oraz inne usługi mające na celu dostarczenie klientowi oczekiwanych informacji oraz materiałów.
Jesteśmy dla Państwa żeby rozwiać wszelkie wątpliwości w stosunku do żony, męża, współpracownika lub partnera biznesowego. Zdobyte przez naszą agencję detektywistyczną informacje mogą przynieść wymierne korzyści w postaci udowodnienia zdrady, ustalenia szczegółowych informacji o osobie czy firmie, a co najważniejsze, mogą doprowadzić do wygrania sprawy w sądzie.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług detektywistycznych.
———————————————————————————————————————————————————————————————————

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszamy na facebook /KLIK/ lub instagram /KLIK/

—> Jak uregulować i zapewnić kontakty ojca z dzieckiem po rozwodzie? /KLIKNIJ/

—> Dlaczego mamy karzą dzieci za błędy ich ojca? /KLIKNIJ/

—> Samotny rodzic _ pełnowartościowy rodzic. Jak radzić sobie z rodzicielstwem? /KLIK