Święta Wielkanocne z dziećmi? Mamy 3 złote rady

Macierzyństwo

Święta Wielkanocne to piękny, wiosenny czas. By spędzić je radośnie, rodzinnie i bez zbędnych spięć, przygotowałam kilka „złotych” wskazówek, które sprawią że Święta z dziećmi przyniosą wszystkim domownikom radość i wytchnienie.

Organizacja

Jest to umiejętność kluczowa w roli rodzica. Odpowiednie dysponowanie czasem i planowanie obowiązków niewyobrażalnie ułatwia życie rodzinne. Dotyczy to zarówno codzienności, okazjonalnych wyjść, weekendów, wyjazdów, czy choćby Świąt. Ważnym jest by zaplanować wszystkie obowiązki i tak rozłożyć je w czasie, by nie zaprzątnęły całej naszej uwagi, jednocześnie odbierając radość z przygotowań i samych Świąt, jaką możemy przeżywać wspólnie z dziećmi.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla fajnych kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Warto zatem maksymalnie ułatwić sobie życie, przygotowując wcześniej posiłki dla tych dzieci, których karmienie pozostaje jeszcze pod naszą ścisłą kontrolą.
Jeśli wyjeżdżamy, należy zadbać o dziecięcy ekwipunek, tak by niespodziewany „wypadek” nie popsuł nam rodzinnego spotkania. Zabieramy wszystkie potrzebne dziecięce szpargały pamiętając jednocześnie o rozrywkach, jakie niezależnie od miejsca powinniśmy dzieciom zapewnić. Dobra organizacja zapewni nam udane Święta bez nerwów i niedopatrzeń.

Wspólne przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Warto, by podczas przygotowywania Świąt znaleźć ochotę, cierpliwość i włączyć dzieci do niektórych obowiązków. Być może czas wykonywania pewnych czynności wydłuży się, ciasteczka pieczone z dziećmi nie będą perfekcyjne, a domowe dekoracje dalekie będą od zdjęć z wnętrzarskich katalogów, ale będzie to niezapomniany, rodzinny czas.

Obserwuj mnie na Instagramie /KLIKNIJ/

Wspólne pieczenie ciasteczek Wielkanocnych, ozdabianie jajek czy dekorowanie domu sprawi dzieciom wielką frajdę. Już dwu i trzy latki ucieszą się z możliwości zrobienia własnoręcznie palmy, skomponowania koszyka ze Święconką czy udekorowania mazurka.  Przy okazji możemy przemycić im trochę wiedzy o tradycji Świąt.

Zabawy wielkanocne

Dla dzieci Święta, to tak samo dobry na zabawę czas jak każdy inny. Musimy więc zadbać o to, by one podczas Świąt nie ziewały z nudy psując sobie i nam ten szczególny czas.
Generalnie, pośród całej gamy zajęć, jakie możemy zaproponować najmłodszym, warto by w tym szczególnym czasie, wszystkie nawiązywały do Świąt Wielkanocnych albo przynajmniej do wiosny.

TUTAJ znajdziesz pomysły na prace plastyczne DIY związane z Wielkanocą: Pomysł 1 /KLIK/, Pomysł 2 /KLIK/, Pomysł 3 /KLIK/

Kolorowanki – sprawdzają się zawsze i wszędzie. Możemy zaopatrzyć się w gotowe kolorowanki tematycznie związane z Wielkanocą, albo wydrukować na domowej drukarce udostępniane za darmo w internecie.

Książeczki – czytanie to też bardzo dobry pomysł na spędzanie czasu w Święta. Warto również by czytane opowiadania nawiązywały do Świąt albo do wiosny.

Zajączek

Niezależnie od tego czy do Waszych dzieci przychodzi Zajączek i zostawia w ogródku upominki, czy nie, warto zorganizować dzieciom zabawę w poszukiwanie Zajączka. Zajmie nam to może nieco więcej czasu i trzeba będzie postarać się o drobne ślady czy wskazówki, ale dzieciom sprawi wielką radość.

Ostatecznie możemy zabrać dzieci na spacer w poszukiwaniu Wiosny. Pokazywać i rozmawiać o zmianach jakie zaszły w przyrodzie od zimy, albo zachęcać do szukania pierwszych oznak wiosny.

————————————————————–
Iwona Kosińska
mama i autorka bloga www.kosikosiniaczki.pl
—————————————————————

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może pomóc, wesprzeć, to wrzućcie ten wpis na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. Dziekuję <3

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszamy na facebook /KLIK/ i Instagram /KLIK/