jak zrobić auto z kartonu

Jak zrobić auto z kartonu – fajna zabawa dla dziecka DIY

W co się bawić / DIY

W czasie wakacji lub ferii nie wszystkie dzieci wyjeżdżają z domu, a wiadomo że zwiedzać lubi każdy. Najlepiej zwiedza się jeżdżąc autostopem. Z kartonów można wyczarować fantastyczne pojazdy. Coś dla maluchów jak i dla starszaków. Jeśli chcesz wiedzieć jak zrobić auto z kartonu, czytaj dalej.

jak zrobić auto z kartonu

Co potrzebujemy, żeby zrobić auto z kartonu?

Do wyprodukowania samochodu potrzebne będą pudła i kartony, kolorowy papier, bibuła, nożyczki, klej i taśma klejąca. Autka ozdabiamy według uznania. Przy produkcji konieczny jest nadzór rodziców, ale decyzję podejmują najmłodsi.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

jak zrobić auto z kartonu

Podczas zabawy ćwiczymy kolory, kształty oraz faktury. Dzieci gimnastykują buzie wydając dźwięki charakterystyczne dla pędzących samochodów: brum brum, oraz wrrrrrrrr.

jak zrobić auto z kartonu

To też świetny czas żeby przypomnieć lekcję zachowania się na drodze, czyli że stajemy na czerwonym, a ruszamy na zielonym. Dzieciaki bawią się świetnie. Zachęcamy rodziców, aby w wolnym czasie razem z maluchem zrobili swoje pojazdy i pojechali na magiczną wycieczkę. Sami przyznacie, że nie trzeba super drogich zabawek, żeby sprawić frajdę dzieciakom. Czasami wystarczy zwykły karton i wielka wyobraźnia.

jak zrobić auto z kartonu

—————————-

Jeśli podoba Ci się wpis, polub go lub skomentuj na fb klikając /TUTAJ/
Śledź nas na Instagramie, klikając /TUTAJ/