jak zrobić butelki sensoryczne

Jak zrobić butelki sensoryczne? – 3 pomysły DIY dla małego dziecka

W co się bawić / DIY

O tym jak zrobić butelki sensoryczne, powstało już setki wpisów, natomiast jest to tak prosty, a zarazem niedoceniany pomysł na zabawę z dzieckiem, że warto go przypominać od czasu do czasu, co niniejszym czynimy 🙂

Dzisiaj pokażemy trzy pomysły na butelki. Zawartość może być sucha jak i mokra, wykorzystać możemy praktycznie wszystkie drobne elementy, kasze, makaron, koraliki, wstążeczki, brokat , puszki, muszelki, kulki, piasek, małe zabawki, czy kolorowy ryż (nie wiesz jak zrobić kolorowy ryż? Kliknij TUTAJ). Maluchy bawiąc się rozwijają słuch i  wzrok.

1-tile

Oprócz tego, potrzebujemy jeszcze oczywiście butelkę, wodę, oraz olej (lub oliwkę). Ważne aby butelka była ze sztywnego plastiku. Aby mieć pewność, że zawartość nie wyleje się, najlepiej zakleić korek klejem (na gorąco, lub np techniqll, który łączy twardy plastik).

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

5

1. Pływa – tonie – pomysł pierwszy: gdzie jest słonik?

9-horz

Potrzebujemy: butelkę, pluszowe puszki, lub np kawałki gąbeczki, które nie toną, oraz drobne cięższe elementy, wodę. Po potrząśnięciu butelką, maluch zobaczy, że część rzeczy zawsze jest na dole, a inne zawsze wypływają do góry. Warto wrzucić jakąś zabaweczkę, wtedy dziecko będzie się koncentrowało na znalezieniu jej. U nas szukamy różowego słonika.

11

2. Morskie bąbelki – pomysł drugi: gdzie jest Nemo?

13

 Potrzebujemy: butelkę, wodę, olej, muszelki, male kamyczki, szklane kuleczki. Kuleczki świetnie „roztrzepują” olej. Po zmieszaniu cieczy tworzą się bąbelki, które wciągają naszą gumową rybkę. Po postawieniu butelki, woda i olej rozdzielają się, a rybka się znajduje.

16

3. Ruchome piaski – pomysł trzeci: gdzie jest kaczuszka?

6-horz

 Potrzebujemy piasek, lub kolorowy ryż. Im więcej kolorów tym zabawka będzie bardziej atrakcyjna. Dziecko potrząsając butelką miesza kolory. Kaczuszka znika w „ruchomych piaskach”. Trzeba się troszkę pomęczyć, żeby ją znaleźć, ale jaka jest wtedy radość!

8Prawda jakie to proste? Pamiętajmy, że najprostsze rzeczy są najlepsze 🙂

Śledź nas na Instagramie <3 Kliknij TUTAJ i bądź na bieżąco 🙂

15Jeżeli wpis Ci się spodoba, to doceń nas i polub nas na Facebooku. Kliknij TUTAJ. Dziękujemy <3