Jak zrobić kolorowy ryż – elementy zajęć sensorycznych

W co się bawić / DIY

Kolorowy ryż, który zamiast na talerzu wyląduje na zajęciach plastycznych? Dokładnie tak 🙂 produkty spożywcze świetnie się do tego nadają. Zobacz jak zrobić kolorowy ryż.

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju produkty sypkie – mogą posłużyć do malowania palcami, do wyklejania, do przesypywania z jednego naczynia w drugie, robienia grzechotek. Same faktury są dla maluchów ciekawe, spróbujmy dodać do faktury kolor.

3-tileDo zrobienie kolorowego ryżu potrzebujemy:

  • ryż (1 kilogram)
  • kolorowe bibuły
  • miseczki
  • ręczniki papierowe
  • sitko
  • gorąca woda

jak zrobić kolorowy ryż

Do miseczek wrzucamy porwane lub pocięte kawałki bibuły. Im więcej, tym bardziej intensywny kolor. Zalewamy gorącą wodą i czekamy aż wystygnie. Wody wlewamy mniej więcej do połowy naczynia. Kiedy woda jest już letnia to wsypujemy 3/4 ryżu (minimalnie zwiększy on swoją objętość). Jeżeli chcemy mieć pewność, że ryż nie będzie brudził podczas zabawy to wlejmy łyżkę alkoholu.

Śledź nas na Instagramie <3 Kliknij TUTAJ i dołącz do nas 🙂

Ryż powinien się farbować maksymalnie do 30 minut. Następnie przelewamy przez sitko i rozkładamy bardzo cienką warstwę na papierowych ręcznikach do wyschnięcia (najlepiej na noc). Pamiętajmy aby sitko przepłukać wodą, zanim odsączymy kolejny kolor.

Suchy ryż przesypujemy do pojemniczków i już! Można go wykorzystać do wielu zabaw, ograniczeniem jest tylko  wyobraźnia naszych dzieci  🙂 Można też zrobić z jego użyciem butelki sensoryczne (Kliknij TUTAJ żeby zobaczyć jak).

jak zrobić kolorowy ryż

Jeśli podobał Ci się wpis to polub nas na facebooku /KLIK/ Dziękujemy 🙂

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/