prace plastyczne na zimę święta

Jak zrobić szopkę bożonarodzeniową z małym dzieckiem DIY

W co się bawić / DIY

Już wkrótce nadejdą Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy biegają po sklepach, kupują prezenty, lepią uszka, sprzątają domy. W tym całym zamieszaniu często zapominamy o dzieciach, które są pozostawione same sobie.

Chcielibyśmy zaproponować Wam fajny sposób na przybliżenie dzieciakom istoty Świąt, jednocześnie dając im ważne zadanie zrobienia bożonarodzeniowej szopki.

Śledź nas na Instagramie <3 Kliknij TUTAJ i dołącz do nas 🙂

Do zrobienia szopki w domu potrzebujemy:

  • rolki po papierze toaletowym
  • kolorowe papiery, brokatowe kartki itp
  • klej (mocny, takie którego kropelka połączy elementy)
  • spinacze, pisaki, nożyczki
  • pudełeczko na żłóbek, trocinki lub bibuła

jak zrobić szopkę w domuZadanie jest proste, rolki obklejamy lub owijamy kolorowym papierem. Z pomocą rodziców (młodsze dzieci) wycinamy kółka na buzie. Wycinamy korony dla trzech króli, ozdabiamy ich stroje. Wycinamy fryzurę świętego Józefa oraz welon Maryi. Malujemy buźki.

jak zrobić szopkę w domuMałego Jezuska robimy ze zrolowanego papieru, przyklejamy buźkę i wkładamy do pudełeczka z siankiem.

jak zrobić szopkę w domuTeraz wystarczy tylko nakleić buźki na rolki i umieścić szopkę pod choinką. Oczywiście postaci może być więcej. Tym samym sposobem robi się aniołki, oraz zwierzątka. Starsze dziecko może pokusić się o zrobienie stajenki z kartonu.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

jak zrobić szopkę w domu

Jesteśmy pewni, że dzieci będą zachwycone takim spędzeniem wolnego czasu, rodzice będą mieli chwilę wytchnienia, a magia Świat będzie jeszcze bardziej magiczna 🙂

jak zrobić szopkę w domu

Wesołych Świąt!

——————

Jeśli chcesz nam zrobić prezent polub nasz facebook /KLIK/ oraz udostępnij post. Dziękujemy 🙂