ferie zima w mieście

Kratywne zabawy na ferie (dużo sensoryki) – zima w mieście też może być fajna

W co się bawić / DIY

Nie wszystkie dzieci mogą wyjechać na ferie gdzieś dalej, czasami rodzice nie moga wziąć urlopu, a w domu dziecko się nudzi. Poszukajcie informacji czy w waszej dzielnicy nie ma tzw „Zimy w mieście” – zazwyczaj różne świetlice organizują ciekawe zajęcia dla dzieci. A jeśli chcecie to poniżej znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawę z dziećmi. Niektóre zabawy dziecko może realizować pod czujnym okiem rodzica. Zresztą czasami fajnie pobawić się razem.

UWAGA: Przy każdym tytule będzie link do przepisu lub tutorialu, w który należy kliknąć.

Poniżej znajdziesz linki do tutoriali i „przepisów” na zabawę. Najlepiej otworzyć sobie wszystkie linki na raz i wybrać coś odpowiedniego dla waszego malucha. No to zaczynamy.

Jak zrobić ciastolinę typu Play Doh w domu /KLIKNIJ TUTAJ/

jak zrobić ciastolinę

To rewelacyjna zabawa, która zajmie dzieci na długie godziny. Można lepić, wycinać, budować, a przede wszystkim zrobicie ją sami w domu, za o wiele mniejsze pieniądze niż ta kupna w sklepie.To świetna zabawa sensoryczna, która ćwiczy małe rączki.

Jak zrobić auto z kartonu – fajna zabawa dla dziecka /KLIKNIJ/

jak zrobić auto z kartonu

To dopiero zabawa na ferie! Tych aut możemy zrobić ile dusza zapragnie. Wystarczy wcześniej zaopatrzyć się w duże kartony, tektury, farby i papiery kolorowe. Uwierzcie że dzieci potrafią się w nich bawić godzinami.

5 kreatywnych zabaw sensorycznych na zimę  /KLIKNIJ/

jak zrobić sztuczny śnieg

Tutaj znajdziecie kilka przepisów, które umilą dzieciakom ferie. Większość składników macie w domu. Zobaczcie jak zrobić sztuczny śnieg, albo co mozna wyczarować z masy solnej. A jeśli macie chociaż minimalne zolności do szycia to możecie wyczarować całe zoo.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Co zrobić z jajka niespodzianki? Pszczołę! /TUTAJ KLIKNIJ/

co zrobić z jajka niespodzianki

Można zrobić pszczołę i to nie tylko jedną, a cały rój pszczół. I to takich przyjaznych. Mozna też zrobić im plaster miodu, w którym pszczzoły zamieszkają. To świetna zabawa sensoryczna i zarazem logopedyczna. Nasze dzieci bawiły się rewelacyjnie. Całe zajecia można przeprowadzić.

Zbiór najciekawszych zabaw sensorycznych dla małych dzieci /KLIKNIJ/

jak zrobić butelki sensoryczne

Zabaw z elementami sensorycznymi jest mnóstwo. Warto je wykorzystywać, bo dzięki nim dzieci rozwijają wszystkie swoje zmysły. Co najlepsze to zazwyczaj jest bezkosztowe, bo produkty mamy w domu i możemy dziecku pokazac ciekawy świat nowych doznań.

Jak zrobić lodowe kule śnieżne z balonów /KLIK/

jak zrobić lodowe kule

To jest absolutny hit. Taka prosta sprawa, a wpadliśmy na to dopiero w zeszłym roku. Jest to bardzo atrakcyjne zajęcie dla dzieci, również patrzenie jak się roztapiają. We wpisie otrzymasz bardzo szczegółowy przepis i pomysły na wykorzystanie podczas zajęć.

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszam na facebook /KLIK/ lub instagram /KLIK/

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może się komuś przydać lub spodobać to wrzućcie go  na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. Dziekuję <3