Kreatywne maziaje prace plastyczne i sensoryczne

W co się bawić / DIY

Często rodzice pytają co można robić ciekawego z dziećmi w domu. Ponieważ maluchy szybko się nudzą warto urozmaicać im nawet najprostsze zadania. My proponujemy „kreatywne maziaje”. Co ważne, o ile rodzice będą dziecko asekurować, to unikną wysmarowania się farbą od stóp do głów, oraz wszystkich przedmiotów w zasięgu dziecięcych rączek.

Co potrzebujemy?

  • Kartkę papieru technicznego (małą, dużą do wyboru)
  • kolorowe farby (my proponujemy farby w tubkach, które można wycisnąć w ciekawe wzory)
  • reklamówka przezroczysta lub folia spożywcza

prace plastyczne sensoryczne

Na kartkę wyciskamy farbę i przykrywamy folią. Dziecko uciska folię rozmazując farbę i tworząc kreatywne maziaje. Strasznie podobały nam się reakcje dzieci, które świetnie wiedzą że farby brudzą, a tu dotykają całymi łapkami farb, a rączki są dalej czyściutkie.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Ponieważ farby na kartonie było dosyć sporo, zatem świetnie się ze sobą łączyły wszystkie kolory. Ponadto farba zmieniała fakturę i grubość pod paluszkami, co dawało dodatkowe doznania podczas zabawy.

prace plastyczne sensorycznePo skończeniu etapu tworzenia, z pomocą rodziców dzieci odklejają folię od kartki i można już podziwiać efekty pracy. Może na tyle zainspirujemy malucha, że kiedyś zostanie sławnym artystą, kto wie? 

——————————-

Jeśli podoba Ci się wpis, skomentuj go lub polub nas klikając /TUTAJ/
Śledź nas na Instagramie, klikając /TUTAJ/