lejek dla kobiet

Kobiety też mogą robić TO na stojąco! – Go Girl! + KONKURS

Taki Lajf

Może powinnam zacząć od hasła „kobiety na traktory” i innych tego typu wezwań do działania, ale napiszę tylko tyle że pomimo lat walki o równouprawnienie kobiety dalej są traktowane trochę inaczej niż mężczyźni. Już dawno wszyscy powinni odpuścić i skupić się na ulepszaniu świata wokół nas niż na walczeniu o swoje prawa. Bo one powinny być jasne, ustalone i po prostu respektowane.

Spokojnie, to nie będzie wpis o feminizmie

Nie jestem feministką. Uważam że każdy bez względu na płeć może robić na co tylko ma ochotę. Jeśli kobieta świetnie się czuje z wiertarką (to ja) to niech sobie wierci nią dziury. Mężczyzna ma powołanie do opiekowania się domem, robienia zakupów i gotowania (mój tata) – rewelacja!

Nie każdy musi wszystko potrafić, rozumieć czy chcieć. Ma prawo prosić o pomoc i musi się liczyć z odmową. Ludzie bez względu na płeć powinni traktować się z szacunkiem.

A mężczyzna w fartuszku i z miotełką?

Równouprawnienie nie jest dla mnie równoznaczne z tym, że przestaje się kobiety przepuszczać w drzwiach, albo każe zmieniać im koło, a mężczyzn goni się do paradowania po domu w fartuszku i z miotełką do kurzu. Savoir vivre powinien być ponadczasowy, a bycie dżentelmenem oczywiste. Tak samo jak damą się jest, a nie bywa.

W czym mężczyzna jest lepszy od kobiety?

Dotychczas byłam pewna, że jedyną przewagą – JEDYNĄ – mężczyzn nad kobietami było to, że mogą oni bez uszczerbku dla wstydu i logistyki korzystać z toalety na stojąco. Ba! Czasami w ogóle toaleta nie jest potrzebna…

Pamiętam, że chodząc po górach, zwłaszcza w zimie niemożebnie zazdrościłam kolegom. Kiedy ma się na sobie ciężki plecak, kombinezon, oraz towarzystwo wokół siebie, plus brak liści na krzewach, które zapewniłyby intymność, to potrzeba opróżnienia pęcherza robi się mega problemem.

Kobiety też mogą robić TO na stojąco!

I powiem wam, że dawno chyba nie odczuwałam takiego entuzjazmu, jak wtedy kiedy w sieci natknęłam się na (ekhm…) lejek dla kobiet. Wysłałam maila do Ani z Go Girl /KLIKNIJ/, która zajmuje się jego dystrybucją z wiadomością „Napisz do mnie!”. Bo wiedziałam że chcę wam go pokazać!

I tak sobie myślę, że runął ostatni bastion, kiedy mężczyzna miał lepiej od nas kobiet. No dobrze, pomijam kwestię ciąży i porodu, bo jest to etap przejściowy, a z toalet korzystamy wszyscy. Tylko do tej pory, w tych publicznych niektórzy mieli bardziej komfortowo, a inni (czyli my, kobiety) mniej.

lejek dla kobiet

Czym charakteryzuje się lejek dla kobiet?

Dzisiaj już po górach, zwłaszcza w zimie tak często nie chodzę, ale od kiedy dostałam przesyłkę i zaczęłam testowanie, to lejek przydał mi się już kilkukrotnie.

Lejek jest silikonowy i można go schować zarówno do plecaka, jak i do małej torebki. Nie będę się rozpisywać o specyfikacji produktu, bo dowiecie się wszystkiego po wejściu na stronę TUTAJ, ale zaręczam wam, że używanie go jest banalnie proste, nawet jeśli za pierwszym razem poczujecie barierę psychiczną.

Jest wielokrotnego użytku, a po skorzystaniu wystarczy go schować do woreczka, potem opłukać, wysuszyć i schować do plastikowej osłonki lub do specjalnego pokrowca.

Kiedy przydał mi się lejek dla kobiet?

Ostatnio byłam kilkukrotnie w długich trasach. Dwa dni temu zrobiłam 700 km, podczas których musiałam zatrzymać się na stacji, czy na parkingu za potrzebą. I o ile pozycja na Małysza została przeze mnie opanowana do perfekcji to strasznie się cieszyłam, że już nie muszę jej praktykować. Toalety na stacjach nie należą niestety do najczystszych.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla fajnych kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Ponieważ robię kilkunastokilometrowe spacery i nie zawsze w pobliżu są lokale, w których można skorzystać z wc, za to na szczęście w wielu miejscach są toi toi’e to zawsze wcześniej miałam obawy, ze wpadnę do tej przepastnej czarnej (nomen omen) dziury i zaginę w czeluściach. Zwłaszcza że często korzystałam z nich na bezdechu… Teraz wprawdzie też korzystałam na bezdechu, ale bez obawy, że pasek od sukienki umoczy się w …

Sytuacje w których tobie może przydać się lejek dla kobiet

Wydaje mi się, że równie dobrze lejek sprawdzi się w pociągach, dalekobieżnych busach (jakbyście usłyszały moją historię w Polskim Busie, to jestem pewna że byłybyście pierwsze w kupowaniu lejka…), w mikrotoalecie w samolocie, czy na trasie górskiej.

Jeśli masz córkę, możesz nauczyć ją korzystania z lejka. Dzięki temu nie będziesz musiała kombinować jak ją wysadzić, będąc poza domem.

A jeśli bliska ci osoba jest np. po operacji stawu biodrowego, korzysta z kul i nie może siadać to lejek ułatwi jej życie i poprawi komfort korzystania z toalety.

Jak lubisz koncerty i inne imprezy masowe to docenisz zalety korzystania z lejka w przenośnych wc.

lejek dla kobiet

Kobiety! Walczmy o swoje

I pamiętajcie, drogie kobiety że możemy wszystko. I powinnyśmy móc robić wszystko na równi z mężczyznami. I my musimy stale przypominać o tym dla naszych córek. Tak żeby w końcu normą stało się to, że zarabiamy tyle samo, na tych samych stanowiskach. Że na równi z ojcami opiekujemy się dziećmi, że na dziecko bierzemy po równo L4.

Standardem jest, że jak choruje dziecko to mama może wziąć L4 i opiekować się nim, ryzykując problemy w pracy, a tata MUSI iść bo przecież jako mężczyzna zarabia o wiele więcej. To nie jest akceptowalne!

Nie pozwalajmy sobie też na seksistowskie zachowania wobec nas. Nie uśmiechajmy się kiedy ktoś robi uwagi, których nie wysunąłby w stronę mężczyzny, bo po prostu dostałby w dziób. Żarty typu „kobieto, przynieś piwo” mnie jakoś nie śmieszą.

I jeśli możemy już bezproblemowo korzystać w toalety na stojąco, to nie ma nic czego nie możemy robić na równi z mężczyznami!

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może pomóc, wesprzeć, to wrzućcie ten wpis na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. Dziekuję <3

A może chcesz taki lejek? KONKURS

A jeśli chcesz mieć w domu taki lejek, to napisz w komentarzu w jakiej sytuacji przydałby ci się najbardziej. Masz na to czas od 13.06 – 30.06.2018. Z pośród komentarzy wybiorę, kierując się subiektywną opinią jeden, którego autor otrzyma lejek dla kobiet Go Girl, wraz z etui.

Biorąc udział w konkursie oświadczasz, że jesteś świadoma tego że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Na stronie stosuję system komentarzy Disqusa, zatem zamieszczając komentarz akceptujesz ich politykę ochrony danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne aby wziąć udział w konkursie.
Po wybraniu przeze mnie zwycięzcy, podam twój nick lub dane z Disqusa (np. imię i nazwisko) pod wpisem i poproszę o wysłanie maila z danymi teleadresowymi na podanego w tej informacji maila. Twoje dane nie będą przetwarzane w innych celach niż wynikające z realizacji konkursu i będą przechowywane tak długo dopóki nie otrzymasz przesyłki. Następnie mail z twoimi danymi zostanie skasowany. Dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
Administratorem twoich danych osobowych będzie Malinowy Domek S.C z siedzibą w Nowej Iwicznej, przy ulicy Krasickiego 7a. Masz wszelkie prawa wynikające z RODO.

Wszystkich informacji o produkcie udziela Ania z Go Girl. Możesz śmiało się kontaktować. Ania jest przemiłą osobą, która jest też znana jako Gadżeciara. Odsyłam cię zatem na jej blog /KLIK/ gdzie jako kobieta testuje różne uprzyjemniające życie produkty.

A zatem Go Girl!

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszam na facebook /KLIK/ lub instagram /KLIK/

UWAGA: Lejek wygrała: disqus_PcXB9TbRTA  17 dni temu  Przydałby się w każdej sytuacji, gdzie na horyzoncie zabrakło by krzaka w rozmiarze mojej pupy 😀 A obiektów, które wykorzystane są przez Panów pełno:) no i nie trzeba by było ściągać połowy garderoby tylko cyc cyk i załatwione. Bardzo zabawny gadżet 🙂 /proszę o przesłanie danych na maila: malinowaplaneta@gmail.com/