kapitan nauka, malinowa planeta, edukacja

7 najciekawszych gier edukacyjnych na prezent dla twojego dziecka

W co się bawić / DIY

Wiecie jakie pytanie zostaje najczęściej zadawane w okolicy połowy maja, na wszelkich grupach dla mam na facebooku? Otóż: „Jaki prezent polecacie kupić na Dzień Dziecka dla….” i resztę możecie sobie dopisać: dla roczniaka, dwulatka, trzylatka…

Postanowiliśmy zrobić krótkie podsumowanie i polecić te pozycje, które uznamy za wartościowe. Jak zwykle stawiamy na wspólny czas, który rodzice spędzają z dzieckiem, bo nic nie zastąpi rodzinnych więzi. Można oczywiście kupić piękną lalę, czy autko, ale rozejrzyjcie się po pokojach swoich dzieci i szczerze odpowiedzcie ile czasu kolejna lalka będzie dla dziecka atrakcyjna?

Zobacz PROMOCJE od Kapitana Nauki /KLIKNIJ/

My wybraliśmy gry edukacyjne, które nie tylko rozwiną dziecko intelektualnie, ale pozwolą zatrzymać go trochę dłużej na zabawie. Jeśli chcecie zobaczyć jak dzieci bawiły się grami zobaczcie filmik. Zaczynamy 🙂

1. Loteryjka „Zwierzęta” 2+ /KLIKNIJ/

kapitan nauka, malinowa planeta, edukacja

Nasze dzieci szybko rozpracowały grę, świetnie się przy tym bawiąc. Gra polega na dopasowaniu żetonów, do plansz. Na żetonach są zwierzęta. Dwulatki powinny znać je wszystkie, ale nawet jeśli nie, to przepiękne obrazki z pewnością pomogą w zapamiętaniu. Gra ma cztery warianty, więc można modyfikować ją według stopnia trudności i zaangażowania dziecka. Żetony i plansze są wykonane z bardzo dobrej jakości tektury. U nas wszelkie gry i układanki są w stałym użyciu i dotyka je kilkanaście łapek dziennie, zatem trwałość to podstawa.

2. Loteryjka „Świat” 3+ /KLIKNIJ/

gry edukacyjne dla dzieci

Jest to bardziej zaawansowana wersja loteryjki dla dwulatków. Tym razem dziecko skupia się nie tylko na rozpoznawaniu obiektów, ale i na wyszukiwaniu szczegółów. Kto pierwszy znajdzie obiekt ten lepszy. Plansze są bardziej kolorowe i więcej się na nich dzieje. Również ta gra ma cztery warianty. Chłopcy byli zachwyceni.

3. Memory na 3 sposoby „Świat Baśni” 2+, 4+, 6+ /KLIKNIJ/

gry edukacyjne dla dzieci

Na czym polega memory każdy wie, ale tutaj mamy nie tylko piękne ilustracje, ale i możliwość żeby skorzystały z gry dzieci w różnym przedziale wiekowym. Dwulatki przede wszystkim ćwiczą pamięć, zapamiętując miejsce w którym leżą poszczególne plansze. Czterolatki (nasze 3,5 roczne dzieci poradziły sobie doskonale) oprócz zapamiętywania miejsc muszą wskazać małe różnice między „takimi samymi” rysunkami. Za to sześciolatki, z odkrytych kart jak najszybciej będą musiały wskazać różnice i to dziecko, które było pierwsze kontynuuje grę. Nam najbardziej podobały się różnice, a rysunki jak to w baśniach są absolutnie magiczne.

4. Zagadki obrazkowe „Re, re, kum, kum!” 2-3 lata /KLIKNIJ/

gry edukacyjne dla dzieci

Dla nas to absolutna petarda! W naszej ocenie to prezent głównie dla rodziców. Dlaczego? Kojarzycie wzorniki kolorów farb w marketach budowlanych? Tak samo skonstruowane są zagadki. Kartoniki połączone są klipsem. Na kartonikach jest aż 200 zagadek. Gra zmieści się do każdej maminej torebki. Można ją zabrać na plac zabaw, do lekarza, do autobusu, do auta. Zajmie dziecko na bardzo długi czas. Ilustracje są przepiękne i bardzo kolorowe. Przykładowe zagadki to np „która owca najdłużej nie była strzyżona?”, „Który słoń dosięgnie do banana na drzewie?”, „Które zwierze jest uważane za uparte?”, „Jakie zwierze powstanie z tych puzzli?”. Jak widzicie nie są to standardowe pytania, a odpowiedź wymaga skupienia i zastanowienia się. Jak dla nas to będzie bestseller!

5. Karty obrazkowe Poznaję Świat „Emocje” 2+ /KLIKNIJ/

kapitan nauka, malinowa planeta, edukacja

Dzieciakom bardzo się spodobały. Nam też. Pozwalają na nazwanie gestów, mimiki twarzy, oceny postawy. Do kart dołączona jest książeczka, która wytłumaczy rodzicom zawiłości emocji i rozpoznawania ich przez dzieci. Tym razem zamiast ilustracji są zdjęcia. Zdjęcia są podpisane daną emocją, a z tyłu kartonika znajduje się możliwy sposób wyrażenie ekspresji, np: zachwyt (och!), zawstydzenie (ups…), strach (aaaaa!).

6. Karty obrazkowe Odkrywam Świat „Warzywa” 1+ /KLIKNIJ/

gry edukacyjne dla dzieci

Z tej samej serii mamy też coś dla młodszych dzieci. Ilustracje pomogą maluszkom zapamiętać nazwy poszczególnych warzyw. Są kolorowe i przyciągają wzrok. Karty można wykorzystać do różnych zabaw, o czym mówi dołączony poradnik dla rodziców. Pudełeczko ma wymiary kieszonkowe, świetnie sprawdzi się na placu zabaw, czy w podróży.

7. Angielski dla dzieci – piosenki /KLIKNIJ/

gry edukacyjne dla dzieci

Jak już jesteśmy przy temacie podróży to polecamy angielskie piosenki. Melodie są bardzo radosne, a piosenki proste i wpadające w ucho. I o to chodzi. Maluchy powinny się osłuchiwać z obcym językiem. Podczas jazdy autem, czy podczas zabawy warto to wykorzystać. U nas w przedszkolu sprawdzają się świetnie, ponieważ oprócz wersji z piosenką, mamy też wersje karaoke, oraz nuty. Każda piosenka jest przetłumaczona na polski. Płyta jest integralną częścią pięknie wydanej książeczki.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Jeśli dalej szukacie mądrych prezentów na Dzień Dziecka to wierzymy, że skorzystacie z naszego doświadczenia w uczeniu i kreatywnym rozwijaniu zdolności maluchów. Ze wszystkich wymienionych gier edukacyjnych korzystają dzieci ze żłobka i przedszkola Malinowy Domek w Nowej Iwicznej.

ZOBACZ NOWOŚCI OD Kapitana Nauki /KLIKNIJ/

Wpis powstał podczas współpracy w Wydawnictwem Edukacyjnym Kapitan Nauka. Bezpośrednie przekierowanie do sklepu znajdziecie przy każdym opisie produktu. Zobaczcie inne gry na stronie www.kapitannauka.pl

Jeśli podoba Ci się wpis, polub go lub skomentuj na fb klikając /TUTAJ/
Śledź nas na Instagramie, klikając /TUTAJ/

Mamy do ciebie prośbę, jeśli lubisz nas na fb, to kliknij -obserwowanie-, a następnie -wyświetlaj najpierw-.