prace plastyczne na wielkanoc

Najciekawsze pomysły na wielkanocne prace plastyczne DIY

W co się bawić / DIY

W żłobku i przedszkolu cykl wielkanocny zaczynamy praktycznie od początku kwietnia, tak aby przybliżyć dzieciom tę piękną tradycję. Mamy swoje sprawdzone szlagiery, które zobaczycie poniżej. Proponuję aby otworzyć je sobie w osobnych zakładkach i zobaczyć które będą najciekawsze dla waszych dzieciaczków. Wielkanocne prace plastyczne łącza w sobie zarówno elementy wiosny, Świąt oraz elementy zabaw sensorycznych.

Przy każdym tytule będzie link prowadzący do tutorialu. Są one szczegółowe i bardzo pomocne przy wykonywaniu prac. Wystarczy klinąć w tzw KLIK w kolorze turkusowym.

Zajączki wielkanocne z pudełka po jajkach /KLIKNIJ tutaj/

Pudełka po jajkach można wykorzystać na wiele sposobów. Zajączki są świetną ozdobą koszyczka lub wielkanocnego stołu. Proponuję żeby wyciąć gotowe elementy, tak żeby dzieci „tylko” składały i malowały zajączka. W tutorialu są szczegóły.

prace plastyczne na wielkanoc

Wielkanocne koguciki na jajko z pudełka po… jajkach /KLIKNIJ tutaj/

To prawdziwy hit, u nas dzieci zrobiły cały kurnik kogucików i kurek. Wystarczy dolną część pudełka po jajkach porozcinać jak w tutorialu i pomalować na żółto. Kilka piórek, oczka i jajko do środka stworzą piekną dekorację na stół.

Jak zrobic kogutka z pudelka po jajkach

Garść wielkanocnych inspiracji /KLIKNIJ tutaj/

Tu znajdziesz aż trzy pomysły na prace plastyczne na Wielkanoc. Są proste, więc nawet małe dzieci świetnie sobie z nimi poradzą. My co roku robimy je w najmłodszych grupach.

prace plastyczne na wielkanoc

Jak ozdobić pudełko po jajkach w wielkanocne wzory /KLIKNIJ/

To naprawdę świetny pomysł! Takie pudełko możemy zabrać w gości, wraz z poświęconymi jajkami i potraktować jak uroczy prezent. Dzieci bardzo chętnie je robią. Tu pokazujemy pomysł na metodę serwetkową. Coś nowego i kreatywnego.

metoda serwetkowa, malinowa planeta, wielkanoc, pudełko diy

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszam na facebook /KLIK/ lub instagram /KLIK/

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może się komuś przydać lub spodobać to wrzućcie go  na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. Dziekuję <3