jak zrobić masę solną

5 kreatywnych zabaw sensorycznych na zimę i Święta – na zajęcia z dziećmi

W co się bawić / DIY

Zimowo – świąteczny czas sprzyja kreatywnym zabawom z dziećmi. Magię Świąt można poczuć na wiele sposobów i fajnie żeby dziecko miało miłe wspomnienia. W chwili kiedy rodzice ogarniają dom przed świętami, dziecko można zająć inaczej niż włączając im bajkę /zobacz jak zaangażować dzieci do sprzątania KLIK/. Podrzucamy wam pomysły na prace plastyczne o tematyce zimowej i świątecznej. Zobaczcie 5 kreatywnych zabaw sensorycznych, które możecie też wykorzystać w przedszkolu, jeśli jesteście nauczycielkami.

UWAGA: Przy każdym tytule będzie link do przepisu lub tutorialu, w który należy kliknąć.

Masa solna na świąteczne ozdoby choinkowe /KLIKNIJ PO PRZEPIS/

prace plastyczne na zimę święta

Coś co pamiętamy z czasów naszego dzieciństwa. Niesamowite ileż rzeczy można z takiej masy zrobić. Nasze dzieci robiły gwiazdki na choinkę, świeczniki, odciskały rączki na prezent i na pamiątkę dla dziadków. Z zadaniem poradzą sobie dzieci od roku do … dorosłości.

Sztuczny śnieg, który się nie topi /KLIKNIJ PO PRZEPIS/

prace plastyczne na zimę święta

Tylko 2 składniki, a zabawa na długie godziny. Spokojnie ulepi się z niego bałwanka, tor przeszkód dla resoraków, czy iglo dla ludzików lego. Świetna zabawa sensoryczna dla maluchów już od roku (oczywiście pod opieką rodziców, czy nauczycieli)

Szopka bożonarodzeniowa z rolek po papierze toaletowym /KLIKNIJ PO TUTORIAL/

prace plastyczne na zimę święta

Szopka jest pomysłem już dla 5 -6 latka, który sprawnie radzi sobie z małymi nożyczkami. Wykonanie jest naprawdę proste, a efekt znakomity, zresztą zobaczcie tutorial. Jeśli dzieci jest więcej, każde dziecko może zrobić jedną postać z szopki.

Zwierzęta z pojedynczych rękawiczek /KLIKNIJ PO TUTORIAL/

rekawiczki, kreatywne zabawy dla dzieci

Wiadomo, że rękawiczki lubią się gubić. Zamiast wyrzucać pojedyncze sztuki, koniecznie zróbcie z nich zwierzątka. My w tutorialu pokazujemy jak zrobić słonia i ośmiornice. Można też zrobić całe zoo. Jest to świetna zabawa  zarówno na zajęcia manualne jak i rodzinny wieczór z dziećmi.

Pierniczki na choinkę i nie tylko /KLIKNIJ PO PRZEPIS/

przepis na pierniczki

Cóż może być lepszego niż lepienie i pieczenie pierniczków? A potem ich dekorowanie, a potem… jedzenie? Podajemy Wam przepis, który zawsze się udaje i jest naprawdę prosty do wykonania. A doznania sensoryczne pobudzają wszystkie zmysły. Polecamy wam je z całego serca.

Edukacyjne prezenty dla dzieci od 0+ do 7+ /KLIKNIJ/

gry edukacyjne na prezent

 

Polub nas na facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco z podobnymi wpisami 🙂 KLIKNIJ