Najlepsze prezenty dla młodej mamy – z okazji Dnia Kobiet i nie tylko

Macierzyństwo

Jaki prezent sprawić kobiecie, która niedawno została mamą? Co sprawi jej przyjemność? Nie masz pomysłu? Oto upominki, które najbardziej ucieszą młodą mamę. A co najważniejsze: na te prezenty nie wydasz fortuny.

Godzina snu rano

To najlepszy prezent na początek dnia. Może się wydawać, że młoda mama karmiąca​ w nocy, strzegąca snów swoich dzieci i tuląca w bólu zębów, nie śpi i snu nie potrzebuje. Nic bardziej mylnego! Pozwól jej odpocząć jeszcze chwilę po nocnych pobudkach. Zajmij się maluchem rano, a zamiast mamo-zombie przywita cię uśmiechnięta i szczęśliwa kobieta.

Czas dla siebie to dobry prezent

Wyjść. Odetchnąć. Odpocząć. Choć młoda mama uwielbia przebywać ze swoim dzieckiem i może na nie patrzeć godzinami, to uwierz, że pragnie z całego serca pobyć przez chwilę bez niego. Chce nie czuć strachu, chce się oderwać od niepokojących pomruków, chce, by jej organizm nie pracował w trybie ciągłego czuwania. Daj jej czas na spacer, na wyjście z domu, na kawę z przyjaciółmi, na chwilę z książką. Daj jej naładować baterie.

Uwaga

No bo komu ma opowiadać o tym, co jest piękne, co ją martwi, co złości? Z kim może podzielić się marzeniami? Wysłuchaj młodej mamy. Poświęć jej swój czas. Bądź blisko niej. Ona wciąż daje innym swoje zaangażowanie, chyba warto odpłacić jej za to?

Ciepły obiad też będzie świetnym prezentem

Ona tu jest i ogarnia tę kuchnię. I choć lubi to, i nie narzeka, i z radością nakrywa do stołu, pozwól czasem, aby to ona była gościem we własnym domu i smakoszem – a nie tylko kucharką i kelnerką.

Kwiaty też są ok

Oczywiście. Zawsze i wszędzie. Kwiaty polecam jako prezent dla młodej mamy – zawsze. Pamiętaj tylko, by nie pachniały zbyt intensywnie. Młoda mama ma węch jak pies policyjny i wrażliwość barometru. Dlatego: kwiaty – ok. Tylko mądrze wybrane.

Podziw

Spraw, by czuła się doceniona. Mów, że jest wspaniała, piękna i silna. Jest najlepszą matką, jaką może być. Robi ogromną robotę, przy której zrzucenie trzech ton węgla jest jak spacer z torebką Obag. Niech w końcu poczuje się jak superbohaterka.

Szacunek

O tym prezencie myśl często i rozdawaj hojnie. Wspieraj decyzje, nie oceniają, pozwól na błędy. Pomagaj. Młoda mama to osoba godna najwyższego uznania. Okaż jej szacunek a ona będzie szanować ciebie. Gwarantuję!

P.S. W ostateczności podaruj czekoladę. Tylko wieczorem! Kiedy dzieci już zasną.

A o jakich prezentach Wy, Młode Mamy, marzycie z okazji Dnia Kobiet? Piszcie w komentarzach na Facebooku /KLIK/!

————————————————————–
Autorka: Agnieszka Goździejewska – Stawowa
Mama blogująca: Matka Goździa /KLIK/
————————————————————-

Jeśli podoba Ci się wpis, polub nas klikając /TUTAJ/
Śledź nas na Instagramie, klikając /TUTAJ/
Dziękujemy, że jesteś z nami <3