dmuchawka logopedyczna

Smok – dmuchawka logopedyczna DIYz rolki po papierze

W co się bawić / DIY

W Malinowym Domku do zabawy wprowadzamy elementy ćwiczeń logopedycznych. Dzisiaj dzieci robiły smoka wawelskiego – dmuchawkę,  świetne narzędzie do usprawniania aparatu oddechowego. Można oczywiście kupić gotowe dmuchawki, ale robiąc ją samemu z dzieckiem mamy okazję do świetnej zabawy, połączonej z nauką i ćwiczeniami buzi i języka.

Co potrzebujemy do zrobienia dmuchawki?

Żeby zrobić taką dmuchawkę, wystarczy rolka po papierze toaletowym, kolorowa bibuła, klej, zszywacz, pisak i biała kartka.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla mam /KLIKNIJ żeby dołączyć/

dmuchawka logopedyczna DIY

Dmuchawka logopedyczna – jak ją zrobić?

Obklejamy rolkę zieloną bibułą. Wycinamy oczy z papieru i przyklejamy do rolki, podobnie jak kulki na nos z bibuły. Czerwoną i żółtą bibułę tniemy na paseczki i zszywamy po 3 paski. Paski będą symbolizowały płonienie. Paski przyklejamy głęboko w rolce, inaczej dzieci nie będą w stanie ich „wydmuchać”.

dmuchawka logopedyczna DIY

Korzyści ze stosowania dmuchawki logopedycznej

Ćwiczenie dmuchania najlepiej wykonywać codziennie po kilka minut. Dzięki temu wydłuży się faza oddechowa, łatwiej będzie dziecku kontrolować oddech, nauczy spokoju i koncentracji. Dzieci o wiele chętniej będą ćwiczyć, jeśli ćwiczenia będą podane w formie zabawy. A jeśli jeszcze dmuchawka logopedyczna została zrobiona przez dziecko, tym chętniej będzie chciało ją wykorzystać. Taką zabawkę można oczywiście modyfikować. Zamiast smoka można zrobić jakąś postać z włosami z bibuły, które również będą „powiewać” podczas dmuchania.

Jeśli podoba Ci się wpis, polub go lub skomentuj na fb klikając /TUTAJ/
Śledź nas na Instagramie, klikając /TUTAJ/