typy matek w internecie

6 typów matek na forach internetowych i grupach w mediach społecznościowych

Macierzyństwo

Każda matka prędzej czy później tam trafi. Bo tam można wymienić się doświadczeniami, znaleźć ciekawe artykuły i książki, o coś zapytać, poplotkować… Na forach internetowych i grupach na Facebooku pojawiają się matki określonych typów. Znacie takie?

1. Matka wiedząca

Taka matka to skarb na forum. Ma już za sobą praktykę w postaci kilku- i kilkunastoletniego potomstwa oraz bibliotekę przeczytanych książek o psychologii, pedagogice lub po prostu wychowaniu, odżywianiu i zabawach z dziećmi. Uspokaja, doradza, proponuje alternatywne rozwiązania. Ma w sobie spokój i chęć niesienia pomocy. W razie potrzeby potrafi też sprowadzić cię na ziemię. Zobacz jej zdjęcie profilowe, a będziesz wiedziała, jak wygląda współczesna dobra wróżka.

Dołącz do naszej zamkniętej grupy dla fajnych kobiet /KLIKNIJ żeby dołączyć/

2. Matka-pinezka

Zwana także Matką-kropką. Na forum zostawia swój ślad: pinezkę, „taktyczną kropkę obserwatora postu” lub tekst „podpinam się”, by móc obserwować wątek. Po co? Uznaje, że wiedza, którą dostarczą jej forumowiczki, przyda się, kiedy jej maluch będzie w wieku odpowiednim do tego, by jego również dotyczył ten problem. Kończy się zwykle tym, że Matka-pinezka o swoim oznaczeniu zapomina lub na drodze jej doświadczenia ten problem po prostu się nie pojawia. To oczywiście nie przeszkadza jej zaznaczyć kilkudziesięciu innych postów „na wszelki wypadek”. I również o nich zapomnieć.

3. Matka-tabelka

„Moja Julka ma już pół roku, a jeszcze nie siada…” „Pielęgniarka ważyła moją córkę i mówiła, że jest za chuda…” „Kiedy u waszych dzieci wyrastały zęby, bo u nas 10 miesiąc i jeszcze nic…” „Mój wypija 120 ml mleka 5 razy dziennie, a w nocy jeszcze dwa razy do karmię. Czy tak ma być?” Takie pytania najczęściej stawia Matka-tabelka. Ona ma problem z malutkim człowiekiem, który nie jest „dzieckiem książkowym”. Zmiany zachodzą u niego nieco później lub „zbyt wcześnie” a waga, długość a nawet ilość kup na dobę różnią się od przeciętnych. Niestety, Matka-tabelka traktuje postępy swego dziecka jak coś dziwnego, a przynajmniej niepokojącego. Zdarza się też, że zbyt późne ząbkowanie, raczkowanie czy mówienie traktuje jak osobistą porażkę. Na szczęście dla Matek-tabelek istnieje lekarstwo. Wątpliwości dotyczące tempa rozwoju potomka skuteczne rozwiewa… drugie dziecko.

Obserwuj mnie na Instagramie /KLIKNIJ/

4. Matka oburzona

„Jak mogłaś to zrobić?!” „Sorry, ale JA na twoim miejscu…” „Chyba żartujesz!” – mówi Matka oburzona. Taka jedna z drugą bardzo lubi (nad)używać słów takich jak „zawsze” i „nigdy”. Poza forum, w innym miejscu sieci, możnaby ją nazwać „hejterką” lub „trollem” albo stwierdzić, że cierpi na schorzenie, na które pomaga maść na ból d… Matka oburzona nie przyjmuje do wiadomości, że ludzie się różnią, np. w poglądach i sposobie wychowywania dzieci. Dla niej „moje zawsze będzie najmojsze”.

5. Matka-autopromocja ( lub autofokus)

„Pozdrawiamy razem z Igorkiem!” – pisze i wstawia zdjęcie dwóch czapek na tle kupy śniegu. „BLW inaczej” – tytułuje fotę dziecka gryzącego kabel od lampki. „Byle do wieczora!” – wzdycha, a na pierwszym planie widać jej stopy z czerwonymi pazurami a dalej armagedon, który urządził jej dwulatek w salonie. I śmieszno jest, i straszno. Bo przecież lubimy oglądać zdjęcia swoich dzieci. No właśnie. Swoich.

6. Eko matka

To miano należy się matkom, które m.in. karmią piersią, noszą w chuście, nie podają maluchom cukru ani soli, nie używają pieluch tetrowych a wielorazowe i całym sercem chcą się realizować w duchu rodzicielstwa bliskości. Takie matki istnieją. Całe szczęście te matki też nie są chodzącymi ideałami. Dlaczego? Bo są matkami!

Oprócz wyżej wymienionych są też typy matek o bardziej rozbudowanych nazwach: Matka-„wstawię śmieszny obrazek, bo zaczyna być sztywno”, Matka-„nie wiem czy było, ale nie mam lupki w telefonie”, Matka-„jeśli niezgodne z regulaminem, to usunę” czy Matka-„nie wiem, ale mogę powiedzieć”.

Znacie inne typy matek z grup i forów? Napiszcie o nich w komentarzu na Facebooku /KLIK/

————————————————————–
Autorka: Agnieszka Goździejewska – Stawowa
Mama blogująca: Matka Goździa /KLIK/
————————————————————-

Dziewczyny, jeśli uważacie że ten wpis komuś może pomóc, wesprzeć, to wrzućcie ten wpis na swoją tablicę, udostępnijcie, puście w świat. Dziekuję <3

Jeśli podoba Ci się wpis to zapraszamy na facebook /KLIK/ i Instagram /KLIK/