5 najciekawszych zabaw sensorycznych na zajęcia z małymi dziećmi

W co się bawić / DIY

Ponieważ podczas zajęć i zabaw powinniśmy ćwiczyć wszystkie zmysły, wielką popularnością cieszą się wszelakie zabawy sensoryczne. Czyli takie aktywności które angażują nie tylko wzrok, dotyk, ale też m.in słuch,  czy węch.

Ostatnio pokazywałam wam zestawienie zimowych zabaw sensorycznych /KLIK/, dzisiaj pokażę wam te, które możemy zrobić z małymi dziećmi.

UWAGAPrzy każdym tytule będzie link do przepisu lub tutorialu, w który należy KLIKNĄĆ

Butelki sensoryczne – 3 różne pomysły /KLIKNIJ PO PRZEPIS/

zabawy sensoryczne

Coś co zajmie maluszka na długo.  Pokaże wam wersje z wodą, olejem, oraz kolorowym ryżem. Tak naprawdę każdą butelkę sensoryczną możecie zrobić z elementów dostępnych w domu. Satysfakcja dziecka gwarantowana.

Kreatywne maziaje plastyczno sensoryczne /KLIKNIJ/

zabawy sensoryczne

Świetne zadanie, które pokazuje jak łączą się kolory. Jak nie brudzą się małe rączki, pomimo tego że są położone na farbie. A wystarczy kartka, farby z tubki i folia. Jeśli nie boimy się pobrudzić mieszkania, to dziecko może również w późniejszym etapie zdjąć folię i malować palcami.

Woreczki sensoryczne – dwie wersje edukacyjne /KLIKNIJ/

zabawy sensoryczne

Alternatywa do butelek sensorycznych. Można je przykleić na oknie balkonowym. Dziecko może godzinami przesuwać paluszkami małe elementy. Sprawdzone! Bardzo ważne jest żeby dobrze zakleić brzegi, tak aby zawartość nam się z nich nie wydostała.

Ryż do zabaw sensorycznych /KLIKNIJ/

zabawy sensoryczne

Już samo robienie kolorowego ryżu jest fajne, a to do ilu innych zabaw można go zastosować, daje nieograniczone pole do popisu.  Można nim wyklejać wzory na kartce z klejem, można wykorzystać w butelce sensorycznej, można łączyć kolory. Do wyboru, do koloru.

Kredki świecowe odzyskane w resztek połamanych kredek / KLIKNIJ/

zabawy sensoryczne

Zadanie pod nadzorem dorosłych, ale dalej super ciekawe. Nie wyrzucaj resztek świecówek. Niech dziecko posegreguje je według kolorów, włoży do silikonowych foremek, a potem z uwagą obserwuje przez szybkę, jak się topią. Po wystudzeniu normalnie używamy ich do malowania.

Polub nas na facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco z podobnymi wpisami ?KLIKNIJ